Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - 12-kanałowy wzmacniacz instalacyjny MI1250 (19.11.2021)

Na nasz rynek wszedł 12-kanałowy wzmacniacz instalacyjny McIntosh MI1250. Uzupełnia on ofertę instalacyjną McIntosha składającą się ze wzmacniaczy mocy, procesora AV oraz kilku modeli zestawów głośnikowych. Cena detaliczna MI1250 wynosi 20.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MI1250 jest przeznaczony przede wszystkim do systemów wielostrefowych. Wzmacniacz pracuje w klasie D, dzięki czemu nie są potrzebne hałaśliwe wiatraki do chłodzenia.

Moc pojedynczego kanału wynosi 50W dla obciążenia 8Ω i 90W dla 4Ω. Wyjście każdego kanału ma postać terminala typu Phoenix. Dla każdego kanału można też osobno ustawić głośność pokrętłem na tylnej ściance, aby wyrównać poziomy kanałów stosownie do potrzeb.

Każdy kanał może pracować osobno jako monofoniczny, można też użytkować sąsiednie kanały jako parę stereo. Dla każdej pary kanałów można też włączyć opcję monofonizacji sygnału.

Każdy kanał ma swoje osobne wejście. Oprócz tego są też dwa analogowe (niesymetryczne RCA stereo) i dwa cyfrowe (każde z nich w wersji optycznej i koncentrycznej) wejścia o charakterze szyny (BUS). Sygnał z wejść analogowych BUS może też być wyprowadzony na wyjścia RCA. Użytkownik może wybrać czy dany kanał pobiera sygnał ze swojego indywidualnego wejścia czy z wybranego wejścia typu szyna (BUS).

Wzmacniacz jest przystosowany do montażu w standardowych szafkach, ma rozmiar 2U. W komplecie są załączone uchwyty do montażu w szafce. Kiedy wzmacniacz jest używany jako wolnostojący uchwyty można zdemontować.

Wielokolorowe wskaźniki diodowe na przednim panelu pokazują status każdego kanału. Zastosowano charakterystyczne dla marki McIntosh rozwiązania wzornicze jak panel frontowy z czarnego szkła, podświetlone logo czy srebrne elementy wykończeniowe.

MI1250 ma na wyposażeniu firmowe układy zabezpieczające. Technologia Power Guard chroni przed przesterowaniem na wyjściu. Sentry Monitor chroni przed zwarciem i odłącza w razie potrzeby stopień wyjściowy, a kiedy jest to możliwe automatycznie powraca do normalnej pracy.

Wzmacniacz ma wejście i wyjście dla wyzwalacza 12V. Dostępna jest też funkcja automatycznego włączania/wyłączania w zależności od wykrycia sygnału na wejściu.

Dane techniczne MI1250:

[zdjęcie 12-kanałowego wzmacniacza McIntosh MI1250]
[zdjęcie 12-kanałowego wzmacniacza McIntosh MI1250 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl