Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NEWFORM RESEARCH - kolumny The Last Dance (15.11.2021)

Kanadyjska firma Newform Research wprowadziła na rynek zestawy głośnikowe The Last Dance. Cena przy zakupie od producenta i imporcie do Europy wynosi 7.320 dolarów amerykańskich za parę (plus opłaty związane z transportem).

The Last Dance to zestawy dwudrożne. Dolną część pasma odtwarza zespół 6 głośników niskośredniotonowych PTT4.0 duńskiej firmy Purifi Audio. Są to 4-calowe głośniki charakteryzujęce się dużym zakresem wychyleń, niskim poziomem zniekształceń oraz płaskim pasmem przenoszenia. Resor wykonany jest z trwałego i odpornego materiału BIMAX.

Głośniki niskotonowe pracują w obudowie zamkniętej. Rezystancja całego zestawu wynosi 3,2Ω.

Do odtwarzania górnej części pasma wykorzystywane są własne głośniki wstęgowe Newform Research, model Oval 45 Ribbon. Pozwalają one na zastosowanie częstotliwości zwrotnicy 1kHz.

Umiarkowana szerokość równa 2 cale oraz wyprofilowany tył obudowy Ovel 45 Ribbon predystynują te głośniki do pracy w konfiguracji Coaxial Ribbon LineSource. Taka konfiguracja została zastosowana w modelu The Last Dance. Głośniki wstęgowe umieszczone są centralnie przed zespołem głośników niskotonowych, aby uzyskać jak najlepsze charakterystyki promieniowania i zminimalizować też odbicia od podłogi i od sufitu.

W zestawie z kolumnami znajdują się odpowiednie podstawki. Klienci, którzy chcą wykonać podstawki samodzielnie lub chcą zainstalować kolumny na ścianie mogą kupić zestawy bez fabrycznych podstawek w cenie niższej o 650 dolarów. Obudowy części niskotonowej są wykończone w kolorze czarnym. Obudowy modułów wstęgowych i podstawki są lakierowane proszkowo na kolor czarny.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Newform Research The Last Dance]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl