Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EARMEN - Tradutto, biurkowy przetwornik CA z Bluetooth 5.1 i aptX HD (28.10.2021)

Na polski rynek wszedł przetwornik cyfrowo-analogowy EarMen Tradutto dostępny w cenie 3.199 złotych (dystrybucja MIP).

EarMen Tradutto został zaprojektowany od zera. Do konwersji cyfrowo-analogowej wybrano przetwornik ESS Technology ES9038K2M, który został umieszczony na płycie głównej z pozłacanymi ścieżkami. Zastosowano zegar o bardzo niskim poziomie jittera oraz odizolowano część analogową od cyfrowej. Układ elektroniczny korzysta z kondensatorów marki Wima oraz niskoszumnych rezystorów MELF. Dodatkowo zastosowano wzmacniacze operacyjne SoundPlus OPA1642.

Układ elektroniczny został zaprojektowany w taki sposób, aby czerpał niedużo energii, a także zawierał wysokiej jakości filtrację napięcia zasilającego, dzięki czemu uzyskano izolację od szkodliwych interferencji pochodzących z sieci Wi-Fi, Bluetooth, czy telefonii komórkowej.

Do dyspozycji jest wejście optyczne (TosLink), weujście koncentryczne, a także wejście USB typ B. To ostatnie wykorzystuje układ wejściowy XMOS XU216 i wspiera nie tylko formaty wysokiej rozdzielczości, wraz z PCM 768 kHz i DSD512, ale dekoduje także format MQA.

Tradutto pozwala też na odbiór bezprzewodowy poprzez Bluetooth 5.1. Wspierane są kodeki AAC, SBC, aptX, aptX HD oraz aptX Low Latency. Zastosowanie flagowego układu Bluetooth Qualcomm QCC5124 ma zapewnić wysoką stabilność i duży zasięg połączenia.

Sygnał wyjściowy jest dostępny na niesymetrycznych gniazdach RCA (impedancja wyjściowa 300Ω, napięcie 2V rms dla 0dBFS) oraz w wersji symetrycznej na gnieździe 4.4mm (impedancja wyjściowa 600Ω, napięcie 2V rms dla 0dBFS).

Obudowę Tradutto wykonano z aluminium, a o pracy urządzenia informuje wyświetlacz OLED.

W zestawie z przetwornikiem załączny jest zewnętrzny zasilacz, pilot zdalnego sterowania i antena Bluetooth. Wymiary to 150*30*150mm, a masa wynosi 550g.

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego EarMen Tradutto]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego EarMen Tradutto - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl