Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - amplitunery i wzmacniacz audio-wideo z serii S (27.10.2021)

Denon przedstawił dwa amplitunery i wzmacniacz serii S. Są to wielokanałowe urządzenia do systemów audio-wideo. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Amplituner AVR-S660H (cena 2.499 złotych) i wzmacniacz AVC-S660H (cena 2.399 złotych) to urządzenia 5.2 kanałowe. Pomijając brak tunera we wzmacniaczu zestaw funkcji obu urządzeń jest taki sam. Moc na kanał jest równa 75W (8Ω, 20 Hz-20 kHz, THD: 0.08%, 2 kanały). Dekodowane są Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio.

AVR-S760H (cena 2.849 złotych) to 7.2 kanałowy amplituner AV. Moc na kanał jest równa 75W (8Ω, 20 Hz-20 kHz, THD: 0.08%, 2 kanały). AVR-S760H obsługuje formaty dźwięku przestrzennego 3D, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X oraz DTS Virtual:X. Można zbudować system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos 5.1.2, instalując głośniki sufitowe lub dedykowane głośniki Dolby Atmos w formie nadstawek na kompatybilnych kolumnach. Technologie DTS Virtual:X oraz Dolby Atmos Height Virtualization pozwalają symulować dźwięk 3D bez korzystania z głośników sufitowych, a nawet bez głośników surround.

Każdy z nowych modeli ma 1 wyjście i 6 wejść HDMI. Z tego 3 wejścia HDMI obsługują transmisję sygnału 8K/60Hz i 4K/120Hz z prędkością do 40 Gb/s. Dostępne jest też skalowanie do 8K. Wszystkie wejścia HDMI są kompatybilne z HDCP2.3. Wszystkie gniazda HDMI oferują obsługę 4:4:4 Pure Color sub sampling, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dynamic HDR oraz BT.2020. Obsługiwany jest kanał zwrotny audio eARC (Enhanced Audio Return Channel), co pozwala dostarczać kodowany obiektowo dźwięk z telewizora do amplitunera za pomocą jednego kabla HDMI. Z myślą o graczach zaimplementowano obsługę 4K/120 Hz, Variable Refresh Rate (VRR), Quick Frame Transport (QFT) oraz Auto Low Latency Mode (ALLM).

Nowe modele obsługują platformę HEOS Built-in co pozwala tworzyć bezprzewodowe systemy multi-room. Dla użytkowników sprzętu Apple zapewniono kompatybilność z AirPlay 2. Poprzez port USB na panelu przednim można odtwarzać pliki w formatach o wysokiej rozdzielczości (WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8 /5.6 MHz) z różnych źródeł. Bezprzewodowa łączność z popularnymi serwisami takimi jak Spotify, Pandora, Tidal i inne, jest dostępna za pośrednictwem technologii Bluetooth lub platformy HEOS Built-in.

AVR-S660H, AVC-S660H i AVR-S760H pozwalają na strumieniowanie muzyki w wysokiej rozdzielczości z obsługą plików FLAC, ALAC i WAV, a także DSD 2.8/5.6 MHz. Na wyposażeniu jest też wejście gramofonowe.

Wszystkie nowe modele wykorzystują technologię Audyssey MultEQ do konfiguracji głośników i kalibracji akustycznej systemu. Technologia wykrywa rozmiar, typ i konfigurację użytych głośników, następie mierzy ich odpowiedź w maksymalnie sześciu pozycjach odsłuchowych. W modelu AVR-S760H słuchacze mogą precyzyjnie dostosowywać ustawienia do swoich upodobań za pomocą opcjonalnej aplikacji Audyssey MultEQ Editor, dostępnej w sprzedaży w sklepach iOS i Android.

Na wyposażeniu są też funkcje dodatkowe. Przy pomocy Dialog Enhancer można błyskawicznie dostosować poziom dialogów. Funkcja informacji o sygnale HDMI pozwala użytkownikom upewnić się, czy sygnały 8K60 lub 4K120 i inne formaty HDR są prawidłowo odbierane przez amplituner AV. Model AVR-S760H oferuje funkcję Dual Speaker Presets, umożliwiającą zapamiętywanie i natychmiastowe przełączanie między dwoma różnymi konfiguracjami głośników i ustawieniami Audyssey. Można też korzystać z asystentów Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri do sterowania głosowego.

Aby ułatwić konfigurację po podłączeniu do telewizora przez HDMI Denon Setup Assistant przeprowadza użytkowników przez cały proces łączenia i kalibracji. Można automatycznie zmieniać nazwy wejść HDMI po podłączeniu urządzeń źródłowych, ale w razie potrzeby zawsze można je ustawić ręcznie.

[zdjęcie wzmacniacza Denon AVC-S660H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-S760H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl