Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MATRIX AUDIO - przetwornik CA ze strumieniowaniem X-Sabre 3 (21.10.2021)

Matrix Audio wprowadził na rynek zupełnie nową wersję swojego flagowego źródła cyfrowego. Jest to model X-Sabre 3 będący połączeniem przetwornika cyfrowo-analogowego z odtwarzaczem strumieniowym i przedwzmacniaczem. Sugerowana cena detaliczna wynosi 14.999 zł (dystrybucja MIP).

X-Sabre 3 to urządzenie skonstruowane od podstaw. Według materiałów producenta nie tylko dodano nowe funkcje, ale podniesiono też jakość brzmienia w stosunku do starszego modelu X-Sabre MQA PRO.

Wyjścia analogowe są w postaci symetrycznej XLR i niesymetrycznej RCA. Można wybrać tryb pracy ze stałym poziomem wyjściowym lub z regulacją głośności.

Do konwersji cyfrowo-analogowej wybrano flagowy układ ESS Technology, czyli ESS 9038PRO. Do taktowania zastosowano zegar Crystek CCHD-950. Użytkownik może wybrać tryb pracy i skorzystać z wbudowanego zegara lub z taktowania z urządzenia źródłowego. Układy zasilające zapewniają wysoką stabilność. Zastosowano przewymiarowany transformator toroidalny wraz z baterię szesnastu wysokiej jakości kondensatorów filtrujących. Jako procesor sterujący zastosowano układ NXP i.MX 6Quad 4x Cortex-A9 @1,2 GHz.

Połączenie sieciowe można zrealizować przewodowo (Ethernet) lub bezprzewodowo (dwuzakresowe WiFi), a anteny do połączenia bezprzewodowego są ukryte wewnątrz obudowy.

X-Sabre 3 posiada certyfikat Roon Ready, czyli może pracować jako Roon Endpoint. Po podłączeniu urządzenia do sieci lokalnej wystarczy w aplikacji Roon wybrać X-Sabre 3 jako urządzenie odtwarzające muzykę. Na wyposażeniu jest nie tylko Spotify Connect, ale także Tidal Connect. W pełni wspierane są też standardy MQA, AirPlay2, UPnP, czy DLNA.

X-Sabre 3 posiada izolowaną konstrukcję wewnętrzną, układy konwersji audio są fizycznie odizolowane od elektroniki sterującej oraz zasilania w celu minimalizacji niepożądanych interferencji. Zaprojektowana od nowa obudowa ma postać aluminiowego bloku. Taka konstrukcja służy zarówno izolacji od zakłóceń elektromagnetycznych, jak i kontroli wibracji. O pracy urządzenie informuje wyświetlacz LCD.

Na wyposażeniu jest też wejście i wyjście wyzwalacza 12V.

Dane techniczne X-Sabre 3:

[zdjęcie przetwornika CA Matrix Audio X-Sabre 3]
[zdjęcie przetwornika CA Matrix Audio X-Sabre 3 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl