Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - 7.2-kanałowy amplituner AVR-X1700H (20.10.2021)

Denon zaprezentował nowy 7.2-kanałowy amplituner audio-wideo AVR- X1700H. Będzie od dostępny od listopada 2021 w cenie 2.999 złotych. Wersja AVR-X1700H DAB z wbudowanym tunerem DAB będzie kosztować 3.099 zł. Dystrybucję w Polsce prowadzi Horn Distribution.

AVR-X1700H wyposażony został w siedem kanałów wzmocnienia. Przy pracy dwóch kanałów na obciążeniu 8Ω (20Hz-20kHz, THD 0,08%) moc wynosi 80W na kanał. Pojedynczy kanał może osiągnąć moc 145W na obciążeniu 6Ω (1 kHz, THD 1%).

Denon AVR-X1700H obsługuje strumieniowanie muzyki w wysokiej rozdzielczości w różnych formatach (w tym FLAC, ALAC, WAV oraz DSD 2.8/5.6 MHz). Na wyposażeniu jest wejście gramofonowe oraz dwa wyjścia dla subwooferów.

AVR-X1700H jest kompatybilny z Apple AirPlay 2 dla użytkowników iPhone i obsługuje Bluetooth dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Port USB na panelu przednim umożliwia odtwarzanie dźwięku różnych formatów audio o wysokiej rozdzielczości (WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8/5.6 MHz) z nośników pamięci masowej.

Bezprzewodowa łączność z popularnymi serwisami muzycznymi, takimi jak Spotify, Amazon Music HD, Tidal i wieloma innymi jest łatwo dostępna dzięki platformie HEOS Built-in, także w wysokiej rozdzielczości, jeśli taka jest oferowana przez serwis strumieniowy. Dzięki platformie HEOS Built-in, amplituner AVR-X1700H może bezprzewodowo przesyłać muzykę do produktów kompatybilnych z HEOS, takich jak bezprzewodowe głośniki Denon Home.

AVR-X1700H obsługuje najnowsze formaty dźwięku przestrzennego, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X i DTS Virtual:X. Można stworzyć system surround 5.1.2 Dolby Atmos z dedykowanymi głośnikami Atmos lub głośnikami sufitowowymi. Można też skorzystać z technologii Dolby lub DTS aby uzyskać wirtualne efekty dźwiękowe wyższej warstwy w konfiguracjach głośników 7.1, 5.1 lub 2.1.

Sekcja HDMI ma sześć wejść i jedno wyjście. W tym są trzy wejścia 8K obsługujące transmisję sygnału 8K/60Hz i 4K/120Hz do 40Gbps. Wszystkie wejścia HDMI oferują 4:4:4 Pure Color sub sampling, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dynamic HDR oraz BT.2020. Dostępne jest skalowanie do 8K na wszystkich wejściach. Obsługiwany jest standard ochrony przed kopiowaniem HDCP 2.3.

AVR-X1700H obsługuje kanał zwrotny eARC (Enhanced Audio Return Channel), aby dostarczać nieskompresowany i kodowany obiektowo dźwięk z telewizora do amplitunera za pomocą jednego kabla HDMI.

Z myślą o graczach zaimplementowano szereg rozwiązań jak rozdzielczość 4K/120Hz, Variable Refresh Rate (VRR), Quick Frame Transport (QFT) oraz Auto Low Latency Mode (ALLM).

Na wyposażeniu są też inne funkcje. Dialog Enhancer pozwala użytkownikom dostosować poziom dialogów. Nadajnik audio Bluetooth daje możliwość korzystania ze słuchawek Bluetooth. Można skorzystać z odtwarzania tylko przez Bluetooth lub jednocześnie odtwarzać dźwięk przez słuchawki oraz podłączone głośniki.

AVR-X1700H wykorzystuje technologię Audyssey MultEQ XT do konfiguracji głośników i kalibracji akustycznej systemu. Audussey wykrywa rozmiar, typ i konfigurację użytych głośników, następnie analizuje ich reakcję w pomieszczeniu i optymalizuje przetwarzanie sygnału. Działa od prostej konfiguracji 2.1 kanałowej do konfiguracji 5.1.2 Dolby Atmos/DTS:X. Funkcja Dual Speaker Presets umożliwia zapamiętywanie i natychmiastowe przełączanie między dwiema różnymi konfiguracjami głośników i ustawieniami Audyssey. Użytkownik może też precyzyjnie dostosowywać ustawienia do swoich upodobań za pomocą opcjonalnej aplikacji Audyssey MultEQ Editor, dostępnej w sprzedaży a platformach iOS i Android.

Amplituner jest również kompatybilny z Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri co umożliwia sterowanie głosowe funkcjami.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1700H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1700H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl