Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAN CLARK AUDIO - zamknięte słuchawki Stealth z technologią AMTS (18.10.2021)

Na rynek weszły słuchawki Dan Clark Audio Stealth. Powstały one po czterech latach prac badawczych i są nowym modelem flagowym marki. Zastosowano w nich nowatorskie technologie. Model Stealth jest składany ręcznie w San Diego w Kaliforni. Cena wynosi 18.999 złotych z 1,8 metrowym kablem VIVO lub 19.999 złotych z 3 metrowym kablem VIVO. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Stealth to zamknięte słuchawki planarne. Przetworniki planarne czwartej generacji zostały specjalnie zaprojektowane dla modelu Stealth przez Dan Clark Audio. Wykorzystują one autorską i opatentowaną technologię v-Planar. Przetwornik w modelu Stealth ma wymiary 72x50mm i jest o 20% większy od stosowanego wcześniej przetwornika E2. Całkowicie przeprojektowano system zawieszenia aby zapewnić taki sam poziom napięcia membrany na całej jej powierzchni, co przekłada się na zachowanie tłokowej pracy w całym zakresie pasma audio. Zastosowano także zaprojektowany z użyciem technologii FEA i CFD zoptymalizowany układ magnetyczny posiadający zaokrąglone krawędzie dla płynniejszego przepływu powietrza. Przetworniki są parowane z dokładnością 0,25dB w zakresie 20Hz-10kHz.

Zastosowano też technologię AMTS (Acoustic Metamaterial Tuning System - system strojenia akustycznego z użyciem metamateriałów). Czynnikiem, który negatywnie wpływa na jakość dźwięku w słuchawkach są fale stojące w zakresie wysokich częstotliwości. AMTS służy rozwiązaniu tego problemu. Jest to specjalnie zaprojektowany element znajdujący się pomiędzy przetwornikiem a uchem słuchacza. Integruje on w sobie falowody, kontrolę rozpraszania, rezonatory Helmholtza oraz rezonatory ćwierćfalowe w jednej, kompaktowej strukturze. Elementy rozpraszające redukują znaczną część fal stojących, natomiast rezonatory działają jako filtry szeroko oraz wąskopasmowe. Prowadzi to do wyeliminowania zafalowań charakterystyki w zakresie średnich oraz wysokich częstotliwości.

Zadbano też o walory użytkowe. Skonstruowano na nowo pałąk, który sam dostosowuje się do głowy słuchacza aby poprawić komfort użytkowania. Pikowany pasek pałąka równomiernie rozkłada się na całej głowie. Poduszki z syntetycznego zamszu i skóry proteinowej są przyjemne w dotyku i zapewniają minimalizację nacisku. Konstrukcja muszli z włókien węglowych i aluminium przekłada się na wysoką sztywność i niską masę. Słuchawki mogą być składane do transportu/przechowywania. Masa równa 415 gramów jest nieduża jak na słuchawki tej klasy. Równomierna w całym paśmie impedancja wynosi 23Ω.

[zdjęcie słuchawek Dan Clark Audio Stealth]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl