Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IN PHASE - holograficzny zapis Tapestry (8.04.2002)

Na rozpoczynającej się dziś w Las Vegas wystawie NAB (National Association of Broadcasters) firma In Phase ma zademonstrować swój system zapisu holograficznego pod nazwą Tapestry. Format ma być głównie adresowany do odbiorców zajmujących się profesjonalnie techniką video, w tym montażem, archiwizacją itd. Wytwarzanie ograniczonych ilości urządzeń jest planowane w 2003, a uruchomienie normalnej produkcji w 2004 roku. Pierwsza wersja Tapestry ma być nośnikiem jednokrotnego zapisu o pojemności 100GB a więc ponad 20 razy więcej od jednostronnej i jednowarstwowej płyty DVD. Szybkość transferu równa 20 MB/s jest wystarczająca do profesjonalnych zastosowań video. Trwałość nośnika jest szacowana na 30 lat.

Zapis holograficzny jest zpisem objętościowym, a nie powierzchniowym jak w płytach CD czy DVD. Kluczowym elementem, który pozwolił na opracowanie Tapestry jest polimerowy nośnik o odpowienich własnościach, czyli stabilności termicznej i fotoczułości. W systemie Tapestry hologramy są rzutowane na nośnik gdzie przecinają się promień sygnału i promień odniesienia. Dane są kodowane w promieniu sygnału przez "spatial light modulator" (SLM). SLM koduje dane w paczkach po 1,3 miliona bitów i swą konstrukcją przypomina zestaw zwierciadeł znany z układów projekcji DLP.

Firma InPhase Technologies z siedzibą w Longmont, Colorado, została założona w roku 2000 przez Lucent Technologies. In Phase wspierają inwesorzy tacy jak Signal Lake, Lucent Technologies, Coller Capital, Madison Dearborn Partners, Newton Technology Partners oraz Imation Corp. Firmowa witryna ma adres www.inphase-tech.com.

Jest to już czwarty komunikat tego rodzaju na przestrzeni kilku ostatnich tygodni. Jak się wydaje rywalizacja mająca na celu wypromowanie nośnika nowej generacji wyraźnie się zaostrza. Interesujące jest pytanie czy wobec tej serii komunikatów nastąpi też reakcja angielskiej firmy Keele High Density.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl