Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - zaawansowany odtwarzacz przenośny A&ultima SP2000T z hybrydowym wzmacniaczem (8.10.2021)

Koreańska firma Astell&Kern wprowadza kolejny przenośny odtwarzacz z rodziny A&ultima - model SP2000T. Sugerowana cena detaliczna brutto odtwarzacza wynosi 11.000 złotych (dystrybucja MIP).

Wykonana z aluminium obudowa jest wykończona w kolorze czarny onyx. Ekran dotykowy o przekątnej 5 cali ma rodzielczość FHD 1920x1080 pikseli i paletę 16,7 mln kolorów. Zastosowano 4-rdzeniowy procesor. SP2000T ma 256GB wewnętrznej pamięci, która może być rozszerzona za pomocą karty microSD aż do 1TB.

Wśród nowinek zastosowanych w SP2000T jest system potrójnego wzmacniacza. Użytkownik może przełączać pomiędzy trzema trybami pracy wzmacniacza, aby wybrać najbardziej odpowiadające brzmienie. Konfiguracja ze wzmacniaczami operacyjnymi bazuje na rozwiązaniu z oryginalnego SP2000 i oferuje najwyższy poziom przejrzystości i dynamiki odtwarzania. Tryb lampowy (TUBE AMP) da ciepłe brzmienie kojarzone właśnie ze wzmacniaczami lampowymi. Na potrzeby tego trybu zastosowano podwójną triodę KORG Nutube 6P1. Dzięki niewielkim rozmiarom i o wiele mniejszemu zużyciu prądu jest lepiej przystosowana do sprzętu przenośnego. Nutube oferuje pracę przez około 30.000 godzin, wspierając wyjścia słuchawkowe 2.5mm, 3.5mm oraz 4.4mm.

Oprócz tego tor wzmacniający ma też tryb hybrydowy (HYBRID MODE). W tym trybie użytkownik ma dostęp do pięciu możliwych kombinacji, które różnią się stosunkiem użycia obu technologii wzmocnienia. Umożliwia to dokładniejsze dopasowanie charakteru brzmienia odtwarzacza do preferencji słuchacza.

Aby zredukować efekty mikrofonowania, istotne zwłaszcza w sprzęcie lampowym, zadbano o odpowiednią konstrukcję mechaniczną odtwarzacza. Zastosowano budowę modularną, izolując płytkę drukowaną od obudowy i pozostałych elementów. Ponadto, sekcja lampowa jest połączona z resztą poprzez specjalne elastyczne połączenia minimalizujące wibracje. A dodatkowo cała konstrukcja używa też zawieszenia magnetycznego sekcji lampowej, dzięki czemu znajduje się ona cały czas w powietrzu, co zapewnia izolację od szkodliwych wibracji.

SP2000T posiada też dodatkową ochronę przed szkodliwymi interferencjami elektromagnetycznymi poprzez pokrycie wszystkich osłon warstwą srebra o najwyższej czystości.

Konwersję cyfrowo-analogową wykonują cztery układy przetwornika ES9068AS DACs. Na każdy kanał przypadają dwa układy.

SP2000T jest drugim po A&Futura SE180 modelem, gdzie zastosowano opatentowaną technologię firmy Astell&Kern o nazwie Teraton Alpha. Technologia ta jest całościowym rozwiązaniem układowym, który optymalizuje wszystkie elementy układu aby zapewnić jak najlepsze brzmienie. Chodzi między innymi o zasilanie, poziom szumów, konwersję sygnału, topologię układu czy samo rozłożenie układów względem siebie. Technologia ta usuwa szumy zasilania i zapewnia optymalne wykorzystanie energii aż do stopni wyjściowych, wliczając w to samą konwersję cyfrowo-analogową.

Odtwarzacz jest pierwszym modelem wyposażonym w funkcję Replay Gain. Automatycznie normalizuje ona głośność dla źródeł o gęstościach do 24 bitów i częstotliwości próbkowania do 192 kHz . Dzięki temu przy odsłuchu zróżnicowanych playlist nie trzeba ręcznie regulować głośności.

Odtwarzacz ma polepszone wsparcie dwuzakresowej łączności Wi-Fi. Posiada też funkcję AK File Drop do transferu plików poprzez sieć bezprzewodową. Można bez użycia kabla przesyłać pliki z komputera, smartfonu, bądź za pomocą programu FTP znajdującego się w tej samej sieci.

Kolejna nowa funkcja o nazwie BT Sink umożliwia podłączenie SP200T do zewnętrznego urządzenia, takiego jak smartfon, poprzez łączność Bluetooth. Umożliwia to odtwarzanie muzyki z takiego urządzenia na odtwarzaczu Astell&Kern. SP2000T posiada pełne wsparcie dla Bluetooth 5.0, oferując większy zasięg i stabilniejsze połączenie ze słuchawkami. Wspierane są 24-bitowe kodeki aptX HD oraz LDAC.

Istnieje możliwość aktualizacji wbudowanego oprogramowania firmware poprzez siec (OTA).

Dane techniczne Astell&Kern A&ultima SP2000T:

[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern A&ultima SP2000T]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl