Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DALI - bezprzewodowe zestawy głośnikowe Rubicon 8C i Oberon Vokal C (6.10.2021)

Firma Dali zaprezentowała dwa bezprzewodowe zestawy głośnikowe. Jest to podłogowa kolumna Rubicon 8C i głośnik centralny Oberon Vokal C. Dystrybucję w Polsce prowadzi Horn Distribution.

Zestawy wykorzystują bezprzewodową transmisję nieskompresowanego sygnału o rozdzielczości 24bity/96kHz.

Rubicon 8C to aktywna, bezprzewodowa kolumna podłogowa. Połączono przetworniki i konstrukcję obudowy z oryginalnej serii pasywnej, technologię wzmacniaczy Callisto oraz bezprzewodową transmisję dźwięku z Dali Sound Hub.

Oferowane są trzy rodzaje wykończenia, dwa na wysoki połysk i jedno fornirowane (High-Gloss White, High-Gloss Black oraz Walnut). W komplecie załączane są gumowe stopki i kolce. Tunele bass-reflex umieszczono na tylnej ściance.

Niskie i średnie tony otwarzają trzy głośniki o rozmiarze 6,5 cala. Każdy z nich pokrywa inne pasmo, choć w części zakresu pracują wszystkie razem. Wysokie tony odtwarza 29-milimetrowa kopułka oraz głośnik wstęgowy 17*45mm. Częstotliwości zwrotnicy to 500, 800, 2.600 i 14.000Hz.

Kolumny wykorzystują wzmacniacze pracujące w klasie D. Zwrotnica jest hybrydowa, częściwo cyfrowa, częściowo pasywna. Uniwersalny zasilacz pracuje z napięciami sieciowymi 100-240V. Wymiary to 1100 * 220 * 445 mm, a masa jest równa 27,8kg.

Oberon Vokal C to aktywny bezprzewodowy głośnik centralny. Obudowa typu bass-reflex wykonana jest z MDF i ma wzmacniające listwy w narożnikach. Jest pokryta okleiną imitującą drewno lub w kolorze jednolitym. Oferowane są cztery wersje wykończenia (black ash, light oak, dark walnut, white).

W Oberon Vokal C pracują dwa głośniki niskośredniotonowe o rozmiarze 5,25 cala. Ich papierowe membrany wykorzystują wzmocnione włókna drzewne. W układzie magnetycznym zastosowano opatentowaną technologię SMC, co zmniejsza prądy wirowe, poprawia liniowość pola magnetycznego i zmniejsza wahania indukcyjności cewki. Cewka jest nawinięta drutem z aluminium powlekanego miedzią. Wysokie tony odtwarza lekka, 29-milimetrowa, miękka kopułka.

Część elektroniczna zawiera dwa 50-watowe wzmacniacze w klasie D, odbiornik sygnału radiowego, korektor DSP i cyfrową zwrotnicę o częstotliwości podziału 2.450Hz. Zastosowano impulsowy zasilacz pracujący z napięciami sieciowymi 100-240V. Wymiary to 162 * 441 * 295 mm, a masa jest równa 7,5kg.

[zdjęcie kolumn Dali Rubicon 8 C]
[zdjęcie głośnika centralnego Dali Oberon Vokal C]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl