Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - słuchawki bezprzewodowe WF-C500 i WH-XB910N (5.10.2021)

W październiku 2021 do sprzedaży wchodzą dwa nowe modele słuchawek bezprzewodowych Sony, jeden douszny, drugi nauszny.

Obydwa modele są zgodne z funkcją Google Fast Pair, służącą do parowania z urządzeniami z systemem Android, a także funkcją Swift Pair do parowania z komputerem z Windows 10. Słuchawki WF-C500 i WH-XB910N umożliwiają odtwarzanie utworów 360 Reality Audio z uwzględnieniem kształtu i wielkości ucha słuchacza. Do tej funkcji wymagana jest aplikacja Sony | Headphones Connect. Słuchawki WF-C500 i WH-XB910N mają opakownia bez plastiku.

WF-C500 to w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne, dostępne w kolorze czarnym, białym, miętowym i koralowym. Zastosowano przetwornik 5,8mm z magnesem neodymowym.

WF-C500 spełniają normę wodoodporności IPX4, są odporne na pot i pryskającą wodę. Zaokrąglone obudowy tworzą warunki do komfortowego słuchania muzyki. Nowo zaprojektowana, ergonomiczna powierzchnia słuchawek poprawia ich stabilność.

Zastosowano system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) do obróbki dźwięku. Można skorzystać z funkcji korektora w aplikacji Sony | Headphones Connect.

Słuchawki są zgodne z Bluetooth wersji 5.0. Efektywny zasięg wynosi 10m. Obsługiwane są kodeki SBC i AAC. Mikroukład Bluetooth przesyła sygnał do obu słuchawek równocześnie.

Do przechowywania i ładowania słuchawek WF-C500 służy miniaturowe, cylindryczne etui z funkcją ładowania. WF-C500 mogą pracować na akumulatorze przez 10 godzin przy odtwarzaniu muzyki. Ładowanie etui trwa około 3 godzin, a ładowanie słuchawek 2,5 godziny. Z pomocą etui z łączny czas pracy wynosi do 20 godzin (bez DSEE i bez korektora). Można też skorzystać z funkcji szybkiego ładowania i w ciągu 10 minut uzyskać zapas energii nawet na godzinę słuchania.

Przyciski funkcji służą nie tylko do włączania i zatrzymywania odtwarzania, zmieniania utworów i regulacji głośności. Pozwalają też aktywować asystenta głosowego Google lub Siri, by odbierać telefony bez sięgania po smartfon. Jedno naciśnięcie przycisku wystarcza również do włączenia preferowanego asystenta głosowego.

WH-XB910N to zamknięte słuchawki nauszne z systemem redukcji hałasu, dostępne w dwóch odmianach kolorystycznych (czarne, niebieskie). 40-milimetrowe przetworniki mają neodymowe magnesy. Konstrukcja z obracanymi do wewnątrz nausznikami pozwla zmieścić słuchawki w niewielkim etui, w którym znajduje się także kabel do połączenia przewodowego.

Do łączności bezprzewodowej wykorzystywany jest Bluetooth (wersja 5.2), zasięg wynosi 10 m. Obsługiwane są kodeki SBC, AAC i LDAC. Słuchawki WH-XB910N mają funkcję połączenia wielopunktowego, dzięki czemu mogą być połączone z dwoma urządzeniami Bluetooth równocześnie. Gdy zadzwoni telefon, automatycznie zostanie on wybrany jako źródło dźwięku. Do przełączenia aktywnego urządzenia potrzebne jest naciśnięcie przycisku.

Można też skorzystać połączenia kablowego. Przewód o długości 1,2m zakończono kątowym, pozłacanym wtykiem mini-jack stereo. Przy połączeniu przewodowym impedancja wynosi 48Ω w trybie aktywnym i 16Ω w trybie pasywnym. Czułość wynosi 96dB/mW.

System redukcji hałasu wykorzystuje dwa czujniki.

Ładowanie przez przewód USB trwa około 3,5 godziny. Czas odtwarzaia muzyki bez redukcji hałasu wynosi do okolo 30 godzinn, a bez redukcji hałasu do 50 godzin. Opcjonalny zasilacz sieciowy pozwala w ciagu 10 minut naładować akumulator na 4,5 godziny pracy.

Technologia EXTRA BASS ma poprawić odtwarzanie basu. Zastosowano też system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine). Użytkownik może dostosowywać dźwięk do własnych upodobań za pomocą funkcji korektora w aplikacji Sony | Headphones Connect. Aplikacja daje też kontrolę nad poziomem słyszalności dźwięków otoczenia. Natomiast technologia Precise Voice Pickup z dwoma wbudowanymi mikrofonami i przetwarzaniem sygnału audio ma zapewnić czystość i dokładność głosu podczas rozmów telefonicznych. Kolejna funkcja na wyposażeniu słuchawek to Adaptive Sound Control. Funkcja ta wykrywa, gdzie jest i co robi użytkownik, po czym koryguje ustawienia dźwięków otoczenia. Słuchawki WH-XB910N są zgodne z Asystentem Google i asystentem Alexa.

Dotykając panelu z boku słuchawek lub przesuwając po nim palcem, może zmieniać utwory, regulować głośność, odbierać telefony lub inicjować połączenia. Aby szybko odzyskać kontakt z otoczeniem, wystarczy położyć dłoń na obudowie słuchawki, spowoduje to natychmiastowe przepuszczenie dźwięków otoczenia.

[zdjęcie słuchawek bezprzewodowych Sony WF-C500]
[zdjęcie słuchawek bezprzewodowych Sony WH-XB910N]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl