Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SMSL - kompaktowe wzmacniacze VMV A1 i VMV A2 (25.09.2021)

Do sprzedaży weszły dwa kompaktowe wzmacniacze marki SMSL. Wzmacniacze są podobne stylistycznie, ale bazują na zupełnie innych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

SMSL VMV A2 (cena 5.499 zł) pracuje w klasie D. Taka konstrukcja zapewnia wysoką sprawność i pozwala na miniaturyzację wzmacniacza, ale związane są z nią specyficzne problemy. Aby zminimalizować negatywne zjawiska charakterystyczne dla klasy D zastosowano autorską technologię wzmacniacza cyfrowego PFFB. W rozwiązaniu tym sprzężenie zwrotne jest przenoszone przez złącza głośnikowe za filtrem wyjściowym we wzmacniaczu. Jest to następnie porównywane z sygnałem wejściowym i korygowane w czasie rzeczywistym. Daje to wzmacniacz cyfrowy, który dokładnie odtwarza żądany sygnał bez względu na impedancję podłaćzonego głośnika. Kluczowym elementem jest ultraszybka konwersja analogowo-cyfrowa (ADC), z analogowego terminala głośnikowego z powrotem do cyfrowej pętli kontrolnej na wejściu. Technologia PFFB osiąga czas reakcji 20 nanosekund. W rezultacie sprzężenie zwrotne może skorygować wszelkie różnice w sygnale wejściowym w całym paśmie audio, włącznie z wysokimi tonami.

VMV A2 ma zarówno wejścia cyfrowe jak i analogowe. Pomimo niedużej masy i skromych gabarytów zapewnia wysoką moc.

Dane techniczne VMV A2:

SMSL VMV A1 (cena 3.399 złotych) jest opisany jako wzmacniacz pracujący w klasie A, polecany do głośników biurkowych oraz głośników o wyższej skuteczności. Specyfikacje techniczne wzmacniacza wskazują jednak, że klasie A może być oddawana tylko część dostępnej mocy. Na wyposażeniu jest wejście analogowe, wyjście na głośniki i wyjście słuchawkowe.

Dane techniczne :

[zdjęcie wzmacniacza SMSL VMV A1]
[zdjęcie wzmacniacza SMSL VMV A2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl