Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

STAX - SR-X9000, nowe flagowe słuchawki (17.09.2021)

SR-X9000 to nowy, flagowy model elektrostatycznych słuchawek marki Stax. Cena detaliczna ma się kształtować na poziomie około 7.000 Euro. Dystrybucję w Polsce prowadzi Grobel Audio.

Zastosowano nowo opracowaną, czterowarstwową elektrodę stałą MLER-3 (Multi-Layer-Elect-Rords), która ma dużą, okrągłą metalową siatkę. Metalowa siatka zmniejsza opór powietrza i efekt odbicia, jest znakomitym materiałem na elektrody stałe. Wcześniej siatka metalowa była trudna do wyprodukowania i nie była instalowana w stałych elektrodach. Dzięki technologii złącza rozproszonego (zgrzewania termokompresyjnego) opanowanej przy produkcji SR-009 i SR-009S, metalowa siatka może być używana jako materiał elektrod stałych.

Membrana wykonana jest z zaawansowanej technicznie ultracienkiej folii z tworzywa sztucznego. Ze względu na znikomą masę uzyskane są bardzo dobre charakterystyki. W całym paśmie poprawia się liniowość dźwięku. Powierzchnia membrany wzrosła o 20% w porównaniu do SR-009S.

Obudowa przetwornika wykonana jest z wytrzymałego, obrabianego aluminium. Ta nowa konstrukcja solidnie mocuje przetwornik i minimalizuje niepotrzebne wibracje. Ulepszona charakterystyka akustyczna wewnątrz obudowy zapewnia czystszy dźwięk, niezakłócony przez odbicia.

Siatka ochronna zamontowana równolegle do membrany emitującej dźwięk generuje niekorzystne odbicia. Aby rozwiązać ten problem w modelu SR-X9000 siatka ochronna ma słupki o różnej długości z przodu i z tyłu. Siatka ochronna nie jest równoległa do membrany, a kąt odbicia jest kontrolowany.

Ulepszono główny materiał pałąka i zastosowano stal nierdzewną. Zwiększono odporność na skręcanie, a nauszniki bardziej stabilnie dopasowują się do uszu. Materiał, który bezpośrednio styka się z głową to prawdziwa skóra. Pozycję można regulować za pomocą 9-pozycyjnego suwaka.

Materiał poduszek to prawdziwa skóra (skóra owcza), która jest miękka i zapewnia oddychalność. Ma to zminimalizowac zmęcznie przy długotrwałych odsłuchach.

Materiałem kabla jest ultraczysty, wyżarzony drut miedziany 6NCu (Φ0,14*3). Materiałem kabla wokół rdzenia jest posrebrzany, wyżarzony drut miedziany (Φ0,08*9). Kable są wymienne. W zestawie dołączane są 2 kable (2,5m i 1,5 m). Skrzynia do przechowywania wykonana jest z odpowiednio dobranego gatunku drewna, co daje niską przewodność cieplną i zdolność kontroli wilgotności. Ten futerał jest zalecany jako najlepsze rozwiązanie do przechowywania.

Dane techniczne Stax SR-X9000:

[zdjęcie słuchawek Stax SR-X9000]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl