Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIO RESEARCH - przedwzmacniacz SP16, odtwarzacz CD3, wzmacniacz mocy VS55 (2.04.2002)

Od początku bieżącego roku firma Audio Research wprowadziła trzy nowe produkty, przedwzmacniacz, odtwarzacz CD i wzmacniacz mocy.

SP16 to przedwzmacniacz z wejściem gramofonowym. Jest też osiągalna wersja liniowa SP16L, bez wejścia gramofonowego. Zalecane ceny amerykańskie to odpowiednio 2.495 i 1.995 dolarów.
SP16 jest konstrukcją typu single-ended, ma pięć wejść (Phono, CD, Tuner, Video, Aux) oraz przekazanie sygnału do procesora, dwa główne wyjścia, wyjście na magnetofon i 12-woltowy wyzwalacz do włączania końcówki mocy. SP16 pracuje w klasie A, wzmocnienie wykonują wyłącznie stopnie lampowe oparte na 12AX7. W zasilaczu pracuje aż 8 układów stabilizacji napięcia. Analogowy regulator poziomu głośności ma 70 cyfrowo sterowanych pozycji. Wzmocnienie na wejściach liniowych wynosi 12dB a na wejściu gramofonowym 54 dB.

CD3 to następca wcześniejszego modelu CD2. Sugerowana cena detaliczna w USA to 4.995 dolarów. Firma nie zdecydowała się na odtwarzacz uniwersalny, gdyż uważa, iż łączenie funkcji odtwarzacza DVD, SACD i CD powoduje obniżenie jakości odtwarzania najważniejszego nośnika czyli CD. Co ciekawe mimo wykorzystania konwertera Crystala o rozdzielczości 24/192, CD3 nie korzysta też z upsamplingu, co także jest celową decyzją. W odtwarzaczu wykorzystano najlepszy napęd Philipsa, z odlewu metalowego, model Pro 2. W stopniu wyjściowym pracuje wzmacniacz klasy A na tranzystorach J-FET. Płyta ładowana jest od góry. Wyjścia cyfrowe to AES/EBU (BAL) oraz koncentryczne SPIF (BNC). Sygnał analogowy można pobrać z wyjścia SE bądź zrównoważonego.

Z kolei VS55 to nowy 50-watowy lampowy wzmacniacz mocy o zalecanej cenie detalicznej 2,495 dolarów. Dodatkowa pokrywa osłaniająca lampy kosztuje 200 dolarów. Lampy wyjściowe to parowane 6550 EH. Transformatory wyjściowe mają odczepy na 4 i 8 omów. Wyposażenie obejmuje też wejście 12-woltowego wyzwalacza do zdalnego włączania.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl