Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ABYSS - amerykańskie słuchawki planarne w dystrybucji MIP (15.09.2021)

Na nasz rynek weszły słuchawki amerykańskiej marki Abyss, specjalizującej się w produkcji hi-endowych słuchawek planarnych. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Abyss to amerykański producent wywodzący się z JPS Labs LLC. Założycielem tej firmy jest Joe Skubiński, który posiada przeszło 30 lat doświadczenia w branży audio, przede wszystkim w produkcji wysokiej klasy przewodów, w tym także słuchawkowych. Słuchawki Abyss wykorzystują unikalne rozwiązania, przede wszystkim dotyczące konfiguracji układu magnetycznego. Wszystkie modele marki mają parowane przetworniki.

Wszystkie modele słuchawek można przetestować i zamówić w sieci sklepów HiFiPRO oraz MP3Store. Czas oczekiwania na zamówione słuchawki to około 12 tygodni na model 1266 oraz okkoło 8 tygodni na modele Diana.

AB-1266 PHI TC to model flagowy. Słuchawki te są w całości wykonywane w Bufallo, w Stanach Zjednoczonych. Zastosowano autorskie przetworniki planarne o średnicy aż 66mm, a także zoptymalizowane magnesy neodymowe. Konstrukcja bazuje na trwałych, metalowych elementach wykonanych precyzjnie za pomocą obróbki CNC. Najnowsza wersja tych słuchawek posiada specjalną ceramiczną powłokę w dwóch tonacjach kolorystycznych. Poduszki są wykonane z gładkiej owczej skóry. Konstrukcja pałąka jest pomyślna tak by zapewnić dostosowanie do kształtu głowy, a poza tym nie posiada żadnych plastikowych elementów, które mogłyby się złamać.

Słuchawki występują w trzech wersjach: Lite, Deluxe oraz Complete. Różnią się one dodatkowym skórzanym pokrowcem w wersjach Deluxe oraz Complete oraz kablem JPS Labs Superconductor w wersji Complete. Cena poszczególnych modeli to odpowiednio: 24.800, 29.000zł oraz 39.000 złotych.

Dane techniczne Abyss AB-1266 PHI TC:

Diana V2 to według producenta najcieńsze na świecie słuchawki planarne. Tak jak pozostałe modele Abyss, ten też wykorzystuje opatentowane i autorskie przetworniki planarne, w tym przypadku o średnicy 63 mm. Cena tego modelu to 15.700 złotych.

Dane techniczne Abyss Diana V2:

Diana Phi łączy kompaktową i przenośną formę modelu Diana z przetwornikami z modelu AB-1266 PHI CC. Ma to zapewnić maksymalnie wysoką jakość w przenośnej formie. Cena tego modelu to 19.990 złotych.

Dane techniczne Abyss Diana Phi:

Obydwa modele słuchawek Diana wykonane są za pomocą obróbki CNC z najwyższej próby lotniczego aluminium. Posiadają także unikalny, magnetyczny pałąk, który ma zapewnić dostosowanie do kształtu głowy. W obu przypadkach w komplecie jest pokrowiec do transportu słuchawek. Zmieszczą się w nim także takie akcesoria jak dodatkowe kable, czy odtwarzacz przenośny.

[zdjęcie słuchawek Abyss AB-1266 Phi TC]
[zdjęcie słuchawek Abyss Diana Phi]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl