Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CAMPFIRE AUDIO - słuchawki douszne Holocene i Mammoth (13.09.2021)

Poszerzona została oferta słuchawek dokanałowych marki Campfire Audio. Po wcześniejszych, bardziej przystępnych słuchawkach Satsuma i Honeydew wprowadzono dwa bardziej zaawansowane modele: Holocene i Mammoth. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Holocene (cena 2.899 złotych) to dokanałowe monitory oparte na na trzech przetwornikach armaturowych, które zostały specjalnie zaprojektowane oraz zoptymalizowane do tego modelu. Jeden z nich przetwarza wysokie tony, natomiast dwa pozostałe obsługują średnie i niskie pasmo. Obudowy są drukowane w technologii 3D. Na korpusie naniesiono fluorescencyjne logo. Etui wykonane według nowego projektu jest produkowane w Portugalii między innymi przy użyciu odzyskanego z oceanów plastiku, każde jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Podobnie jak w samych słuchawkach, w etui zastosowano elementy fluorescencyjne. Skuteczność wynosi 94 dB SPL (1 kHz, 6,99 mVrms), a impedancja 5,4Ω (dla 1kHz).

Mammoth (cena 2.499 złotych) to konstrukcja hybrydowa korzystająca z dwóch autorskich przetworników armaturowych oraz 10-milimetrowego przetwornika dynamicznego do odtwarzania dolnej części pasma. Przetwornik dynamiczny ma membranę z bio-celulozy, ktora jest materiałem rzadko spotykanym w słuchawkach, a zwłaszcza w modelach dokanałowych. Do tego modelu też dołączane jest nowe etui wykonywane w dużej mierze z odzyskanego plastiku. Również i tutaj zastosowano elementy fluorescencyjne na słuchawkach i na etui. Skuteczność wynosi 94 dB SPL (1 kHz, 18,16 mVrms), a impedancja 8,1Ω (dla 1 kHz).

Do obydwu nowych modeli opracowano nowy kabel Smoky Glow. Jest to przewód typu litz. Same przewodniki to wysokiej czystości miedź powlekana srebrem. Od strony słuchawek zastosowano precyzyjnie wykonane gniazda MMCX z miedzi berylowej. Do połączenia ze źródłem służy wtyk stereo 3,5mm.

[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Holocene]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Mammoth]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl