Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KHARMA - holenderska marka w dystrybucji Galerii Audio (7.09.2021)

Galeria Audio została wyłącznym przedstawicielem holenderskiej marki Kharma. Znana jest ona głównie z kolumn klasy hi-end, ale w ofercie są też inne rodzaje produktów.

Początki sięgają wczesnych lat osiemdziesiątych, ale już wcześniej narodziło się zainteresowanie audio. Jako czternastoletni chłopiec Charles van Oosterum szukał starych radioodbiorników na garażowych wyprzedażach, aby móc je rozbierać w domu. Wyjmował głośniki i dawał im nową obudowę, żeby sprawdzić co się dzieje z dźwiękiem. To podejście miało później kontynuację w high-endowym audio, gdzie sprawdzano wiele opcji i powstało wiele prototypów.

Założona w 1982 roku firma początkowo firma nosiła nazwę O.L.S. (Oosterum Luidspreker Systems), była zorientowana głównie na rynek holenderski i zajmowała się też DIY. W 1992 roku powstał wykonany na indywidualne zamówienie Grand Enigma Reference System wart milion dolarów. Międzynarodowa marka Kharma została założona w 1993 roku. Nazwa nawiązuje do koncepcji karmy i ma oddawać filozofię firmy. Oznacza to, że wkładana energia i wysiłek mają zostać zwrócone. W 2003 roku do oferty dodano kable, a w 2005 elektronikę. Pierwsze flagowe sklepy Kharma zostały otwarte na świecie w 2010 roku.

Na ofertę firmy składają się obecnie trzy serie.

Elegance. W tej serii znajdziemy kolumny Single Seven, Single Seven Signature, Double Seven, Double Seven Signature, Double Nine, Signature Double Eleven Signature, Single Ten Sub Active. Okablowanie serii Elegance to Elegance kable głośnikowe, analogowe kable RCA/ XLR, kabel cyfrowy RCA oraz kabel zasilający.

Exquisite. Kolumny z tej serii to: Midi Signature, Classique Signature, Midi Grand Signature, Midi Sub Active. Okablowanie: kabel zasilający, cyfrowy, gramofonowy, analogowy RCA I XLR oraz głośnikowy. Elektronika Exquisite obejmuje: przedwzmacniacz Reference P-1000, wzmacniacz mocy Reference MP-1000.

Veyron to seria flagowa. Kolumny: EV-5 Diamond, EV-4 Diamond, EV-2 Diamond i najwyższy model EV-1 Diamond. Elektronika: wzmacniacz mocy MP-1000 oraz DSP Procesor. Okablowanie Veyron: kable zasilające, głośnikowe, analogowe RCA I XLR oraz cyfrowe.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Kharma Elegance Single Seven]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Kharma Enigma Veyron 2D]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl