Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WOO AUDIO - hi-endowy, lampowy wzmacniacz słuchawkowy WA33 (31.08.2021)

Do sprzedaży wszedł całkowicie lampowy i w pełni symetryczny wzmacniacz słuchawkowy WA33 marki Woo Audio. Wzmacniacz jest ręcznie budowany w Nowym Jorku. Cena sugerowana WA33 w Polsce wynosi 44.000 zł, a WA33 w wersji Elite kosztuje 79.990 zł. Udzielana jest limitowana gwarancja na 3 lata. Dystrybucję prowadzi MIP.

Firma Woo Audio ma na koncie zaawansowane wzmacniacze słuchawkowe, WES przeznaczony do słuchawek elektrostatycznych, a także WA22 do konstrukcji dynamicznych. Wzmacniacze te pojawiły się na rynku w 2009 roku. W międzyczasie inżynierowie firmy Woo Audio postanowili ulepszyć wzmacniacz do słuchawek dynamicznych i tak powstał WA33.

Wzmacniacz ma 3 wejścia, 2 symetryczne XLR, 1 niesymetryczne RCA. Dla słuchawek zaimplementowano wyjście na dwóch gniazdach 3-stykowych XLR(lewy i prawy kanał), 4-pinowe XLR oraz jack 6.3mm. Oprócz tego jest symetryczne wyjście XLR z przedwzmacniacza. Użytkownik może przełączyć aktywne wyjście, czy to słuchawkowe czy z przedwzmacniacza. Użytkownik może też przełączyć impedancję oraz poziom (wysoki/niski) wzmocnienia dla słuchawek.

WA33 to konstrukcja symetryczna i w pełni lampowa. Lampowe jest też zasilanie z lampami 5U4G w prostowniku. Wzmacniacz pracuje w klasie A w układzie przeciwsobnym (push-pull). Symetryczny układ wykorzystuje 4 lampy 6S45 w stopniu sterującym oraz 4 lampy 2A3 w stopniu mocy. Wszystkie te lampy to bezpośrednio żarzone triody. Lampy 2A3 mają utrwaloną reputację, a 6S45 charakteryzują się wysoką transkonduktancją co sprawdza się w stopniu sterującym. Przy odpowiednich lampach dostępna jest funkcja auto-bias.

Zastosowana konstrukcja zapewnia odpowiednią moc, aby wysterować każde słuchawki na rynku. Oprócz tego charakteryzuje się niskim poziomem szumów, dzięki czemu WA33 sprawdzają się ze słuchawkami o wysokiej czułości.

Wzmacniacz WA33 został rozdzielony na dwie obudowy, podobnie jak w przypadku modeli WES i WA22. Jedna z nich zawiera sterowanie, układy wejściowe oraz lampy, druga zaś gniazda wyjściowe oraz zasilanie.

Zastosowano też inne oryginalne rozwiązania, jak chociażby ICE (internal coupling architecture), czyli połączenie dwóch oddzielnych obudów bez użycia zewnętrznego przewodu, co skraca ścieżkę sygnału i chroni przed zewnętrznymi zakłóceniami.

Obudowa jest wykonana z anodyzowanego aluminium, w kolorze czarnym lub srebrnym. Wewnątrz zastosowano montaż przestrzenny punkt-punkt. Dla wewnętrznych połączeń sygnałowych zastosowano okablowanie JPS Alumiloy. Gniazda na lampy mają izolatory z PTFE. W standardowej wersji pracuje symetryczny, czterokanałowy potencjometr TKD (Tokyo Ko-on Denpa).

Dla najbardziej wymagających klientów przygotowano wersję WA33 Elite Edition. Specjalne elementy tej wersji to:
- Transformatory wyjściowe o ultra-szerokim paśmie
- Monokrystaliczne kable połączeniowe i sygnałowe
- Potencjometr ALPS RK50 w mosiężnej obudowie
- Kondesatory Mundorf MCap Supreme Silver/Gold pomiędzy stopniami wzmacniacza
- Kondensatory Mundorf MTube w filtrze napięcia
- Złącza XLR firmy Cardas oraz RCA firmy WBT
- Pozłacana plakietka z wygrawerowanym napisem Elite Edition.

Dane techniczne WA33:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Woo Audio WA33]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Woo Audio WA33 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl