Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NIIMBUS - referencyjne wzmacniacze słuchawkowe / przedwzmacniacze US 5 oraz US 5 PRO (28.08.2021)

Na nasz rynek weszły nowe wzmacniacze słuchawkowe / przedwzmacniacze Niimbus US 5 i US 5 PRO, wprowadzone w miejsce modeli US 4 i US PRO. Niimbus to marka niemieckiej firmy Lake People. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP. Cena modelu US5 to 22.000 zł, natomiast modelu US 5 PRO to 25.000 zł.

Niimbus US 5 i US 5 PRO to wzmacniacze symetryczne. Oferują one wysoką moc aby zapewnić wysterowanie praktycznie każdych słuchawek na rynku, zarówno dynamicznych jak i planarnych.

Nowe modele są wierne firmowym założeniom konstrukcyjnym. Niski poziom szumu uzyskano dzięki niewielkiemu wzmocnieniu wewnętrznemu. Wysokie napięcie wyjściowe osiągnięto za pomocą wewnętrznego napięcia 60V. Jest to przydatne zwłaszcza do słuchawek o wysokiej impedancji, które pracują z większymi napięciami. Wysoką moc zapewniają wzmacniacze operacyjne o nadmiarowych w stosunku do potrzeb specyfikacjach. Zadbano też o niską impedancję wyjściową, co daje wysoki współczynnik tłumienia i prawidłowe wysterowanie słuchawek o silnie zmiennej impedancji.

Do dyspozycji są 4 wyjścia słuchawkowe: 1 symetryczne z gniazdem typu 4-stykowe XLR, 1 symetryczne 4 mm Pentaconn oraz 2 wyjścia jack 6,3mm.

Oba modele oferują też pełną funkcjonalność przedwzmacniacza z regulacją głośności. Na wyposażeniu są trzy wejścia, jedno symetryczne i dwa niesymetryczne.

Z przedwzmacniacza wyprowadzono dwa wyjścia, symetryczne na gniazdach XLR i niesymetryczne na RCA. Dostępna jest adaptacja wyjścia liniowego sygnału do kolejnych urządzeń w zakresie +/- 12 dB.

W celu zapewnienia optymalnej reprodukcji, z tyłu urządzenia można ustawić wzmocnienie wstępne (+/-18db pre gain), dostosowując poziomy do typu używanych słuchawek. Na przedniej ściance znajduje się pokrętło regulacji głośności, a także pokrętło balansu, co umożliwia dostosowanie poziomów lewego i prawego kanału.

W modelu US 5 PRO regulacja głośności oparta jest o najwyższej klasy, precyzyjną drabinkę rezystorową sterowaną specjalnymi przekaźnikami i posiadającą 256 kroków regulacji.

Wyjście słuchawkowe jest monitorowane pod kątem składowej stałej oraz przeciążenia. Ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego są Indywidualnie wybierane. W zasilaczu zastosowano 2 transformatory toroidalne i pojemność filtracyjną powyżej 50.000µF.

Do wzmacniaczy dodawany jest pilot zdalnego sterowania wyborem wejścia, głośności, wyjścia i funkcją wyciszenia.

Dane techniczne Niimbus US 5 i US 5 PRO:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego / przedwzmacniacza Niimbus US 5]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl