Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KBL SOUND - kable nowej serii flagowej Himalaya II (24.08.2021)

Na 8 rocznicę firmy KBL Sound zaprojektowano nową serię flagową Himalaya II. Premiera miała miejsce w Hong Kongu podczas targów Audio Video Show 2021, które odbyły się w dniach 6-8 sierpnia 2021.

Linia kabli Himalaya II obejmuje kabel zasilający, głośnikowy i sygnałowe z przeznaczeniem do połączeń analogowych, cyfrowych i do toru gramofonowego. Zgodnie z firmową maksymą stosowane są najprostszych rozwiązania konstrukcyjne przy użyciu najwyższej jakości materiałów, tak aby zminimalizować straty w zasilaniu i przesyle sygnału.

Kable głośnikowe Himalaya II oparte zostały na przewodnikach z czystej miedzi o strukturze monokrystalicznej, uzyskanej w procesie OCC i o specyficznej konstrukcji splotów. Ich złożona geometria chroni sygnał przed wpływem smogu elektronicznego, czyli wszelkiego rodzaju promieniowania RFI i EMI. Funkcję izolatora pełni teflon spieniony bardzo drobnymi pęcherzykami powietrza. Materiał ten zabezpiecza metal przed korozją, a przy tym nie absorbuje energii przepływającego prądu jak inne dielektryki. Kable wyposażone są w tuningowany, opracowany doświadczalnie system pochłaniania rezonansów, który ma na celu z jednej strony eliminację zakłóceń magnetycznych, generowanych przez przepływający przez nie prąd, z drugiej zaś strony mechanicznych, docierających z otoczenia. Zakończenia kabli zapewniają wtyki WBT z serii nextgen WBT-PlasmaProtect o zredukowanej powierzchni stykowej dla eliminacji prądów wirowych i tzw. efektu kumulacji masy. Cena za parę 2x2m wynosi 23.399 zł, każde kolejne 0,5m kosztuje 4.199 zł.

Interkonekty w serii Himalaya II występują zarówno w wersji do połaczeń symetrycznych jak i niesymetrycznych, jako kable cyfrowe i kable do ramion gramofonowych. We wszystkich wersjach użyte zostały przewodniki z czystego monokrystalicznego srebra pozyskiwanego w procesie OCC (Ohno Continous Casting). Daje to 6% zysku w stosunku do miedzi OCC, która ma niższe przewodnictwo. Rozmiar srebrnego przewodnika to 20 AWG. Dielektrykiem tych przewodów jest powietrze (najlepszy praktycznie dostępny izolator) oraz bezbarwny Teflon. Kable są na kilka sposobów ekranowane, w zależności od przeznaczenia. Do ekranownia wykorzystywana jest miedź, miedź cynowana, miedź srebrzona. Kolejną osłonę tworzy wielowarstwowa otulina, która pochłania wibracje. Do zakończeni wykorzystywane są wtyczki RCA WBT 0152 Ag nextgen Signature, WBT 0110 Ag Nextgen oraz wtyczki XLR Neutrik NC3FXX-WT/NC3MXX-WT. Kable gramofonowe do ramienia z jednej strony zakończone wtykami RCA (WBT), a od strony ramienia albo 5 DIN albo RCA (WBT). Kable cyfrowe to odpowiednio SPDiF 75 Ohm RCA oraz AES/EBU 110 Ohm XLR. Standardowe długości to 1m oraz 1,5m. Cena za parę interkonektów RCA o długości 1 m wynosi 18.599 zł, każde kolejne 0,5m 2.959 zł.

[zdjęcie kabla głośnikowego KBL Sound Himalaya II]
[zdjęcie interkonektu KBL Sound Himalaya II]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl