Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SILENT ANGEL - odtwarzacz strumieniowy Munich M1 (13.08.2021)

Na nasz rynek wkrótce wejdzie odtwarzacz strumieniowy z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym Munich M1 chińskiej marki Silent Angel. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w Polsce w połowie sierpnia, w cenie 6.499 zł z pamięcią operacyjną 8GB (dystrybucja Audio Atelier).

Munich M1 (czyli po polsku Monachium M1) ma czterordzeniowy procesor ARM Cortex-72 i ultra-niskoszumową pamięć DDR4 DRAM. Główna część urządzenia to w istocie specjalizowany komputer zaprojektowany do strumieniowania muzyki. Pominięcie wszystkich funkcji niezwiązanych z muzyką ułatwia uzyskania najlepszej jakości transmisji danych. Chłodzenie jest pasywne. Munich M1 korzysta z zewnętrznego zasilacza.

Odtwarzacz pracuje pod kontrolą ekskluzywnego systemu operacyjnego ViTOS Orbiter firmy Silient Angel z bezpośrednią obsługą Spotify, Roon i Airplay 2. Zastosowano podwójny mechanizm ochrony oprogramowania wbudowanego (firmware protection).

Do odbioru sygnału służy szybki terminal sieciowy Ethernet 1.000 Mbps. Istnieje też możliwość podłączenia nośników USB do portów USB typ A, a także poszerzenie funkcjonalności o obsługę NAS, radia internetowego czy Tidala.

Munich M1 jest wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy hi-hi, posiada bezpośrednie wyjście analogowe RCA i jest wyposażony w wyjście słuchawkowe 6,35mm.

Większą uwagę poświęcono wyjściom cyfrowym, z myślą o współpracy z wyższej klasy przetwornikami cyfrowo-analogowymi. Munich M1 jest wyposażony w wyjścia AES/EBU XLR, koncentryczne RCA i cyfrowe I2S. Maksymalny transfer cyfrowy na tych trzech wyjściach może osiągnąć PCM 384 kHz lub DSD 5,6 MHz. W przypadku transferu przez USB można osiągnąć PCM do 768 kHz i DSD 11,2 MHz.

Na wyposażeniu są też gniazda M-IO oraz M-LINK dla rozszerzeń peryferyjnych.

Do optymalizacji osiągów Munich M1 można zastosować inne urządzenia Silent Angel takie jak switch sieciowy Bonn N8, zasilacz liniowy Forester F1 czy różnorodne przewody zasilające, sieciowe i sygnałowe.

Dane techniczne Munich M1:

[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Silent Angel Munich M1]
[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Silent Angel Munich M1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl