Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDEL - włoskie kolumny w dystrybucji Premium Sound (6.08.2021)

W ofercie dystrybucyjnej Premium Sound pojawiły się kolumny włoskiej firmy Audel.

Marka Audel powstała w 2007 roku. Projektant Walter Carzan postawił sobie cel by połączyć wymagania hi-fi ze światem wystroju wnętrz. Oferta podzielona była na dwie serie. Jedna miała za zadanie łączyć świat muzyki i sztuki użytkowej, druga skupiała się przede wszystkim na jakości dźwięku. Obie kolekcje wyszły spod ręki Carzana, a łączyło je wykorzystanie sklejki brzozowej. Początkowo wybrano ten materiał ze względów estetycznych, ale wkrótce inżynierowie Audela docenili jego właściwości akustyczne takie jak zoptymalizowana odpowiedź obudowy głośników, a także symetria charakteru dwóch obudów stereo.

Pierwsza seria marki Audel obejmowała takie modele jak Fred & Ginger, Hi fido i Nino. Pozostawały w ofercie do 2016 roku. Specyfika rynku wyposażenia wnętrz zmusiła jednak kierownictwo firmy do decyzji o zaprzestaniu produkcji tej linii głośników. Uwagę skoncentrowano na kolekcji hi-fi. W 2017 roku majątek Audel został całkowicie przejęty przez architekta Waltera Carzana.

Ważnym wydarzeniem w historii firmy było wprowadzenie modelu Nika w 2011 roku. Doświadczenia techniczne zdobyte przy pracy nad tym modelem były podstawą dla projektowania kolejnych kolumn.

Opracowane zostały rozwiązania mające na celu optymalizację potencjału konstrukcyjnego sklejki brzozowej. Charakterystyczną cechą kolumn Audel jest firmowa technologia IRS (Internal Ribs System) polegająca na wykorzystaniu systemu żeber wewnątrz obudowy. Służy to minimalizacji rezonansów i fal stojących.

Nika mk3 (cena 5.990 zł/para) to kolumny podstawkowe z obudową labiryntową i 3-calowym głośnikiem pelnopasmowym z aluminiowo-magnezową membraną. Efektywność wynosi 87 dB, a impedancja nominalna 8Ω. Wymiary to 220*142*182mm.

Sonika mk2 (cena 9.990 zł/para) to kolumny podstawkowe z obudową bass-reflex. Zastosowano 29-milimetrową miękką kopułkę i 4-calowy głośnik niskośredniotonowy, a częstotliwość podziału przypada na 2.500Hz. Efektywność wynosi 87 dB, a impedancja nominalna 4Ω. Wymiary to 260*150*252mm.

Magica mk2 (cena 17.6900 zł/para) to kolumny podstawkowe z obudową bass-reflex. Wysokie tony odtwarza 1-calowa miękka kopułka, a niskie i średnie 5,5-calowy głośnik z membraną Curv. Podział przypada na 2.400 Hz. Efektywność wynosi 87 dB, a impedancja nominalna 8Ω. Wymiary to 380*200*288mm.

Malika mk2 (29.900 zł/para) to kolumny podłogowe typu bass-reflex. Wysokie tony odtwarza 1-calowa miękka kopułka, a tony niskie i średnie 5,5-calowy głośnik z membraną Curv. Podział przypada na 2.400 Hz. Efektywność jest równa 87 dB, a impedancja nominalna 8Ω. Wymiary to 1040*200*252mm.

Malika Plus+ (cena 39.900 zł/para) to kolumny podłogowe z jednym głośnikiem wysokotonowym i dwoma niskośredniotonowymi.

Symphonika (89.900 zł/sztuka) to kolumny podłogowe z obudową bass-reflex. Jest to konstrukcja 2,5-drożna. Głośnik wysokotonowy o rozmiarze 29mm ma berylowa kopułkę. 6,5-calowe głośniki niskośredniotnowe mają neodymowe magnesy. Efektywność jest równa 92 dB, a impedancja nominalna 4Ω. Wymiary to 1120*220*410mm.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Audel Nika mk3]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Audel Symphonika]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl