Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAGRA - zapowiedź gramofonu HD Turntable (29.07.2021)

W 1951 roku Stefan Kudelski zaprezentował swój pierwszy magnetofon NAGRA I. Aby uświetnić 70-tą rocznicę na jesieni 2021 do sprzedaży ma wejść gramofon Nagra HD Turntable.

Nagra HD Turntable jest zaprojektowany i budowany w Szwajcarii. Zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań aby zapewnić równomierny obrót i wysoki poziom izolacji.

Kompozytowy talerz wykonany jest z akrylu i Exium (stop manganu i miedzi z domieszkami) co daje połączenie wysokiej gęstości i dobrego tłumienia rezonansów. Napęd paskowy z dwoma silnikami jest inspirowany rozwiązaniem z klasycznego magnetofonu Nagra IV-S. Chassis ma rezonans własny poniżej 3Hz, dużo poniżej pasma przenoszenia wkładki. Bazujące na superkondensatorach zasilanie zapewnia niski poziom szumów i stabilną prędkość. Zaimplementowano funkcję regulacji wysokości dźwięku (zmiany prędkości obrotowej). Chassis oraz sub-chassis mają konstrukcję warstwową aby zapewnić niski poziom rezonansów i wysoką sztywność, a w konsekwencji zniwelować podbarwienia o pochodzeniu mechanicznym. Podwójna regulacja geometrii pozwala na idealne wyważenie. Główne łożysko jest przewymiarowane i wykonane ze stali oraz brązu.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl