Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LG - słuchawki douszne TONE Free FP8 i FP9 (28.07.2021)

Firma LG Electronics (LG) wprowadza nowe, douszne, bezprzewodowe słuchawki LG TONE Free FP8 i FP9. Mają one wejść do sprzedaży w Polsce we wrześniu i będą oferowane w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (Charcoal Black) i perłowobiałej (Pearl White).

Aby zapewnić jak najwyższy komfort noszenia podjęto współpracę z laboratorium projektowania ergonomicznego Ergonomic Design Technology Lab wchodzącym w skład uniwersytetu POSTECH. Przeprowadzono analizę kształtu setek ludzkich uszu. Na podstawie tych badań opracowano konstrukcję Arc Design, czyli skrócenie słuchawki o 4,4 mm w stosunku do poprzednich modeli. Ma to zapewnić idealne wyważenie i dopasowanie podczas użytkowania w ruchu. Dzięki kategorii ochronnej IPX4 słuchawki można nosić nawet w czasie intensywnych treningów lub w deszczu.

Nowością w linii LG TONE Free jest opracowana przez firmę Meridian Audio funkcja Headphone Spatial Processing co ma zapewnić wrażenie otoczenia dźwiękiem docierającym ze wszystkich stron. Z kolei funkcja 3D Sound Stage odpowiada za poszerzenie sceny dźwiękowej poprzez skalowanie.

Nowe modele TONE Free wykorzystują większe głośniki o ulepszonej konstrukcji, z silikonowym brzegiem membrany zwiększającym jej elastyczność i zakres ruchu. Ma to dać silniejsze niskie tony przy zachowaniu czystości i szczegółowości brzmienia.

Słuchawki są wyposażone w system aktywnej redukcji hałasu. Eliminuje on zakłócenia o niskich częstotliwościach, które są gorzej tłumione przez wkładki douszne odpowiedzialne za izolację pasywną. Mikrofony w słuchawkach rejestrują odgłosy z otoczenia, umożliwiając jednocześnie generowanie fali dźwiękowej o odwróconej fazie.

Trzy wbudowane mikrofony służą optymalizacji jakości dźwięku podczas rozmów telefonicznych - uwydatniają głos użytkownika i tłumią niepożądane odgłosy z otoczenia. Nowy tryb Whispering Mode pozwala trzymać prawą słuchawkę przy ustach, korzystając z niej jako z dedykowanego mikrofonu, co pozwala zwiększyć dyskrecję połączeń.

Słuchawki TONE Free wyposażone zostały w etui UVnano z funkcją ładowania przewodowego lub bezprzewodowego. Jako jedyne w branży oferują odkażanie wkładek dousznych, zmniejszając ryzyko infekcji ucha wewnętrznego. Testy wykazały, że wbudowane w etui diody LED, które emitują promieniowanie UV-C, w ciągu pięciu minut niszczą do 99,9 procent bakterii znajdujących się na siatce głośnika. By zapewnić jeszcze wyższy poziom higieny, oba modele posiadają wkładki żelowe wykonane z materiału klasy medycznej, dzięki czemu zminimalizowane zostało ryzyko podrażnień skóry w kanale słuchowym.

W nowych modelach zastosowano baterie, które umożliwiają do 10 godzin odtwarzania. Ponadto w etui z funkcją ładowania wbudowany jest akumulator, co pozwala wydłużyć czas pracy do 24 godzin. Dzięki funkcji szybkiego ładowania, pozostawienie słuchawek w etui na 5 minut pozwala słuchać muzyki przez godzinę. TONE Free FP8 zostały wyposażone również w funkcję ładowania bezprzewodowego.

Ponadto etui słuchawek FP9 wyposażono w funkcję nadajnika Bluetooth (Plug & Wireless), która przydaje się szczególnie w czasie podróży samolotem. Kiedy etui jest podłączone do portu USB-C lub wyjścia AUX smartfona, konsoli do gier bądź innego kompatybilnego urządzenia, można odbierać dźwięk z minimalnym opóźnieniem.

Po sparowaniu ze słuchawkami aplikacja TONE Free umożliwia korzystanie z dodatkowych opcji, takich jak korektor dźwięku, tryb Ambient Sound, konfigurowanie przycisków dotykowych czy funkcja Find My Earbuds, która pomaga zlokalizować słuchawki. W aplikacji znajduje się również zakładka LAB, która zapewnia dostęp do specjalnych ustawień, czyli trybów Whispering Mode i Game Mode. Słuchawki są kompatybilne z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.

[zdjęcie słuchawek LG TONE Free FP8]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl