Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DEFINITIVE TECHNOLOGY - DN8 i DN12, dwa nowe subwoofery serii Descend (15.07.2021)

Zaprezentowane zostały dwa subwoofery marki Definitive Technology z serii Descend. Wejdą one do sprzedaży w sierpniu 2021. W Polsce dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Model DN8 będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych Midnight Black oraz Glacier White. Model DN12 będzie dostępny tylko w wykończeniu Midnight Black.

Seria Descend wykorzystuje nową technologię Definitive Technology zwaną architekturą 3XR. Zawiera ona symetryczny układ dwóch pasywnych membran, dzięki czemu powierzchnia promieniująca jest trzy razy większa niż dla samego głośnika. Dzięki temu wyeliminowane są też pasożytnicze efekty właściwe dla konstrukcji bass-reflex.

Descend DN12 ma 12-calowy głośnik i specjalnie zbudowany wzmacniacz Definitive Technology o mocy 500W (1.500W w szczycie) klasy H. W DN12 zaimplementowano też technologię <>Intelligent Phase Control, która zapewnia pełną, 360-stopniową regulację fazy w krokach co 45 stopni. Ustawienie fazy jest zawsze centrowane względem wybranej częstotliwości filtru dolnoprzepustowego.

DN12 wykorzystuje zaawansowany 56-bitowy cyfrowy procesor sygnału (DSP), który monitoruje układ przetwornika niskotonowego, aby zapobiec potencjalnie szkodliwym zniekształceniom przy bardzo wysokich poziomach głośności. Ponadto, DN12 ma trzy wbudowane tryby korektora (Flat, Deep i Loud), co pozwala na dostosowania subwoofera do akustyki pomieszczenia lub osobistych preferencji odsłuchowych. Domyślny jest tryb Flat. Tryb Loud zapewnia najwyższy poziom wyjściowy i nadaje się głównie do kinowych efektów dźwiękowych. Tryb Deep oferuje podbicie możliwie najniższych częstotliwości.

DN12 został wyposażony we wbudowany z przodu wyświetlacz LED i pilota, umożliwiający użytkownikom regulację poziomu głośności, fazy i korektora z wizualnym potwierdzeniem widocznym z pozycji odsłuchowej. Model ten jest wyposażony w wyzwalacz 12V i gniazdo IR do integracji z popularnymi systemami sterowania. Wymiary DN12 to 475.5 * 458.2 * 484.8 mm.

Descend DN8 to subwoofer z 8-calowym głośnikiem i 200-watowym wzmacniaczem klasy D (500W w szczycie). Tu też zastosowano konstrukcję 3XR z dwoma pasywnymi membranami. DN8 posiada wbudowane elementy sterujące do regulacji poziomu wyjściowego, filtra dolnoprzepustowego i fazy (0/180). Wymiary DN8 to 324.8 * 305.8 * 331.6 mm.

[zdjęcie subwoofera Definitive Technology Descend DN8]
[zdjęcie subwoofera Definitive Technology Descend DN8 - panel tylni]
[zdjęcie subwoofera Definitive Technology Descend DN12 - panel tylni]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl