Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRIANGLE - kolumny Dolby Atmos Borea BRA1 (10.07.2021)

Seria kolumn Borea francuskiej firmy Triangle została uzupełniona o zestaw głośnikowy BRA1 do systemów kina domowego. Może on być wykorzystany jako zwykły głosnik surround lub też ustawiony na szczycie kolumn przednich i skierowany ku górze aby stworzyć warstwę wysokości. W konfiguracji Atmos BRA1 można umieścić na kolumnach BR03, BR07, BR08 i BR09 z serii Borea. Cena wynosi 2.149 zł/parę (dystrybucja Rafko).

Borea BRA1 to zestaw dwudrożny. Aby dostosować się do różnych aplikacji zastosowano regulowaną zwrotnicę. Na tylnym terminalu umieszczono przełącznik, który umożliwia wybór ustawienia zwrotnicy. Przy promieniowaniu bezpośrednim stosowane jest ustawienie liniowe, a do promieniowania w górę wprowadzana jest odpowiednio dobrana kompensacja. Aby ułatwić wykorzystanie w funkcji zwykłego głośnika surround zainstalowano też system mocowania na ścianie.

BRA1 wykorzystują te same technologie, które znajdziemy w całej serii Borea. Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System) ma jedwabnej kopułkę 25mm. System EFS redukuje efekt kierunkowości. Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.

Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 16cm ma membranę z naturalnej celulozy bez obróbki powierzchniowej oraz korektor fazowy. Przetwornik ten pochodzi z wyższej serii Esprit EZ. Przeprojektowany profil stożka ma większy poziom sztywności, dzięki czemu rozszerzono pasmo przenoszenia.

W serii Borea wprowadzono opatentowany system pochłaniania wibracji przetwornika DVAS (Driver Vibration Absorption System). Zastosowanie pianek EVA w strategicznych punktach oraz MDFu w wewnętrznych wzmocnieniach nie tylko usztywnia obudowę, ale także zmniejsza drgania konstrukcji i pochłania niechciane wibracje generowane przez ruch przetworników basowych.

Tak jak pozostałe modele serii Borea BRA1 są dostępne w czterech wykończeniach: czarnym, białym, jasnym dębie i orzechu. Wszystkie kolumny z gamy Borea mają magnetyczną maskownicę, na której nie ma widocznych wstawek ani śrub.

Dane techniczne Borea BRA1:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Triangle Borea BRA1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl