Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - słuchawki douszne Solaris X oraz odtwarzacz Kann Alpha w wersji Urbanely Blue (2.07.2021)

Astell&Kern zaprezentował dwa nowe produkty: słuchawki dokanałowe Solaris X oraz odtwarzacz plików Kann Alpha w nowej wersji kolorystycznej Urbanly Blue.

Słuchawki Solaris X (cena 7.499 złotych) zostały opracowane we współpracy z amerykańską firmą Campfire Audio. Bazują na flagowym modelu marki Campfire Audio Solaris 2020 i posiadają kilka unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych. Zostały zaprojektowane i dostrojone specjalnie do współpracy z odtwarzaczami marki Astell&Kern.

Solaris X to wersja limitowana, która ukaże się w ilości 500 egzemplarzy, z czego do Polski trafi 15. Są one ręcznie składane w Portland w stanie Oregon. Każda para jest strojona i parowana przez doświadczonych specjalistów.

Słuchawki są konstrukcją hybrydową, z przetwornikiem dynamicznym i przetwornikami armaturowymi. Przetwornik armaturowy dla górnej części pasma został skonstruowany specjalnie dla Solaris X i jest nieco mniejszy niż poprzednik. Przetwornik ten współpracuje z unikalnym i opatentowanym przez Campfire Audio systemem T.A.E.C. Drugi przetwornik armaturowy obsługuje środkową część pasma. Przetwornik dynamiczny o średnicy 10mm jest zoptymalizowany do pracy w specjalnie dostrojonej komorze (Polarity Tuned Chamber). Słuchawki mają drukowaną w technice 3D wewnętrzną strukturę komór.

Solaris X są dostarczane z nową wersją kabla słuchawkowego typu Litz ze srebra o czystości 4N. Kabel służy do połączeń symetrycznych z wtykiem 2,5mm, a z drugiej strony jest zakończony berylowo-miedzianymi konektorami MMCX. Płaszcz wokół przewodników zapewnia giętkość i wysoką trwałość. Na wyposażeniu jest też specjalny korkowy pokrowiec. Jest on tworzony ręcznie przez niepełnosprawnych w Portugalii. W ten sposób producent wspomaga osoby zatrudnione przy produkcji.

Dane techniczne Solaris X:

Drugą nowością koreańskiego producenta jest specjalna wersja kolorystyczna Urbanely Blue odtwarzacza Kann Alpha (cena 5.890 złotych). Odtwarzacz ten posiada zaawansowany cyfrowy tor audio, mocny wzmacniacz słuchawkowy oraz łączność bezprzewodową wspierającą przesył dźwięku HD. Urządzenie obsługuje też większość platform strumieniowych dostępnych na rynku dzięki wsparciu formatu Android APK. Oprócz Tidal czy Qubuz można zainstalować dodatkowe aplikacje takie, jak np. Spotify, Amazon Music, Apple Music, Audible, BBC Radio, Bandcamp, Deezer, SiriusXM, Tidal, TuneIn. Od niedawna Kann Alpha zapewnia również pełne wsparcie dla platformy Roon, co umożliwia strumieniowanie audio ze wszelkich zasobów dostępnych w sieci użytkownika bezpośrednio do odtwarzacza.

[zdjęcie słuchawek Astell&Kern Solaris X]
[zdjęcie słuchawek Astell&Kern Solaris X - akcesoria]
[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern Kann Alpha Urbanly Blue]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl