Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - odbiornik/nadajnik Bluetooth MB20 (29.06.2021)

Na nasz rynek wszedł odbiornik/nadajnik Bluetooth McIntosh MB20. Jego cena wynosi 2.490 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MB20 zaprojektowano z myślą o zapewnieniu wysokiej jakości transmisji. Jest to urządzenie Bluetooth klasy 1, co pozwala na zasięg do 150 stóp (45.7 metrów) w korzystnych warunkach bez przeszkód. Zastosowano zewnętrzną antenę. Czuły odbiornik ułatwia współpracę z urządzeniami klasy 2. A jako nadajnik MB20 ma zasięg 10 razy większy niż typowe urządzenia Bluetooth klasy 2.

MB20 jest zgodny z Bluetooth wersji 5.0. Obsługiwane są kodeki Advanced Audio Coding (AAC), aptX, aptX HD oraz aptX Low Latency. Kiedy urządzenie pracuje w trybie nadajnika użytkownik może określić czy preferowany jest wariant aptX HD czy Low Latency.

Do dyspozycji są cztery wejścia: liniowe symetryczne XLR, liniowe niesymetryczne RCA, cyfrowe optyczne i cyfrowe koncentryczne. Przy pracy w trybie nadajnika wysłany będzie przez Bluetooth sygnał z aktywnego wejścia. Analogowo-cyfrowy konwerter wykorzystywany w tym trybie ma odstęp od szumow 110dB.

Kiedy MB20 pracuje w trybie odbiornika to sygnał Bluetooth jest podawany jedocześnie na wszystkie cztery wyjścia: liniowe symetryczne XLR, liniowe niesymetryczne RCA, cyfrowe optyczne i cyfrowe koncentryczne. Przy pracy w trybie odbiornika wykorzystywany jest układ konwertera cyfrowo-analogowego o rozdzielczości 32 bity i częstotliwości próbkowania 192kHz. Sygnały na wyjściach cyfrowych mają częstotliwość próbkowania 96kHz aby zapewnić jak najszerszą kompatybilność z innymi urządzeniami.

Wybór pomiędzy pracą w trybie nadajnika/odbiornika wykonuje się przyciskiem na tylnej ściance. Wykorzystując parę MB20 można też stworzyć bezprzewodowe połączenie pomiędzy dwoma systemami audio, jeden egzemplarz pracuje wówczas jako nadajnik a drugi jako odbiornik.

Urządzenia ma czarną, aluminiową obudowę ze szkalnym panelem na górnej ściance. W komplecie załączany jest zewnętrzny zasilacz.

Dane techniczne MB20:

[zdjęcie nadajnika/odbiornika Bluetooth McIntosh MB20]
[zdjęcie nadajnika/odbiornika Bluetooth McIntosh MB20 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl