Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAIM - Solstice Special Edition, zestaw do odtwarzania płyt winylowych (21.06.2021)

Firma Naim wprowadza do oferty przeznaczony do odtwarzania płyt winylowych zestaw urządzeń pod nazwą Naim Audio Solstice Special Edition. Zestaw ten będzie dostępny w limitowanej ilości 500 sztuk pod koniec lipca 2021 w cenie 79.999 zł (dystrybucja FNCE), a już teraz rozpoczęła się przedsprzedaż u wybranych sprzedawców detalicznych.

Będący centrum zestawu Solstice to pierwszy gramofon w prawie 50-letniej historii brytyjskiej marki. Kolejne elementy pakietu to nowa generacja ramienia Naim Aro, wkładka Equinox MC, przedwzmacniacz gramofonowy z serii Solstice, zasilacz i zestaw akcesoriów.

Gramofon Naim Solstice NVS TT wykorzystuje łożysko magnetyczne podtrzymujące polerowany aluminiowy talerz o dużej masie. Konstrukcja ma kilka poziomów odsrzęgania mechanicznego. Zaimplementowano samokalibrujący się system napędowy. Bezszczotkowy silnik prądu stałego pracuje z napięciem 24V. Sterowanie silnikiem odbywa się poprzez sprzężenie optyczne. Plinta gramofonu jest wykonana z 47 oddzielnych warstw drewna z metalowymi okładzinami.

Ramię gramofonowe Naim Aro zachowuje zasady oryginalnego projektu, ale jest udoskonalone dzięki zastosowaniu ulepszonych materiałów jak wolfram i włókna węglowe. Dodano też nowe ustawienie odchylenia, wysokości ramienia i azymutu.

Wkładka gramofonowa Naim Equinox MC została wyposażona w precyzyjną igłę o szlifie microline podobną do głowicy nacinającej oraz wspornik z boru, co dało sztywną i lekką konstrukcję. Aluminiowa obudowa jest wykonana z jednego kawałka metalu.

Przedwzmacniacz gramofonowy Naim Solstice NVC TT to pierwszy przedwzmacniacz gramofonowy Naim wykorzystujący technologię DR (discrete regulators - dyskretne stabilizatory), która miała premierę we flagowym wzmacniaczu Statement. Jest to ultracicha konstrukcja klasy A z osobnymi wzmacniaczami dla wkładek MC i MM. Wejście MC ma mozliwość wyboru rezystancji i pojemności w szerokim zakresie, a także dwie nastawy wzmocnienia.

Zasilacz Naim Solstice NPX TT zasila zarówno gramofon, jak i przedwzmacniacz gramofonowy. Dwie sekcje zasilacza są całkowicie odizolowane. Tu też wykorzystano technologię Naim DR (discrete regulators - dyskretne stabilizatory).

Zestaw akcesoriów Solstice zawiera cyfrowy miernik igły, poziomicę, klucze Hex (x3), narzędzie do regulacji winylu, osłonę przeciwkurzową oraz ściereczkę do czyszczenia. Dołączona jest też płyta Naim Records True Stereo z kolekcją nagrań True Stereo niedawno zremasterowanych do wersji winylowej przez inżyniera Kena Christiansena. Książka Solstice Special Edition przybliża dziedzictwo, technologię i design marki Naim.

Przedwzmacniacz gramofonowy Solstice NVC TT i zasilacz NPX TT są wytwarzane ręcznie w Salisbury, podczas gdy gramofon NVS TT, ramię Aro i wkładka Equinox są precyzyjnie produkowane według unikalnego projektu Naim przez Clearaudio. Naim od ponad dwóch lat ściśle współpracuje nad projektem Solstice Special Edition z niemieckim partnerem, nieustannie prowadząc odsłuchy i wprowadzając udoskonalenia.

[zdjęcie gramofonu Naim Solstice]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl