Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VIOLECTRIC - wzmacniacze słuchawkowe/przedwzmacniacze V550, V550 Pro oraz V340 (12.06.2021)

Na rynek weszły trzy wzmacniacze słuchawkowe marki Violectric. Cena najdroższego HPA V550 PRO wynosi 13.300 złotych, cena modelu HPA V550 to 11.000 złotych, a modelu HPA V340 7.995 złotych.

Violectric to marka niemieckiej firmy Lake People z Konstancji. Nowe wzmacniacze bazują na modelu V590 i posiadają większość jego funkcjonalności, są jednak pozbawione wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego.

Wszystkie trzy modele mogą spełniać funkcję przedwzmacniacza, mają zarówno symetryczne (XLR) jak i niesymetryczne (RCA) wyjścia liniowe. Można dostarczać sygnał do kolumn aktywnych czy wzmacniacza mocy i sterować zarówno głośnością, jak i wyborem źródeł. Kolejna wspólna cecha to wybór wzmocnienia wstępnego w zakresie +/- 18 dB dla optymalizacji dopasowania między źródłem a słuchawkami.

Nowe wzmacniacze Violectric mają niewielkie wzmocnienie wewnętrzne co pomaga w minimalizacji szumu. Wysokie napięcie szyn zasilania wynosi 50V co ułatwia sterowanie słuchawek o wysokiej impedancji. Oprócz tego dzięki niskiej impedancji wyjściowej uzyskano wysoki współczynnik tłumienia co poprawia współpracę ze słuchawkami o trudnej do wysterowania impedancji.

Modele HPA V550 i HPA V550 PRO mają na wyposażeniu zdalne sterowanie do wyboru wejścia, głośności, wyjścia, wyciszenia. Do dyspozycji są 3 analogowe wejścia stereo (2 niesymetryczne RCA, 1 symetryczne XLR). Wyjścia liniowe mają funkcję adaptacji w zakresie +/- 18 dB. Oprócz wyjść liniowych są też 2 pojedyncze wyjścia słuchawkowe jack 6,3 mm i symetryczne wyjście XLR-4. Ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego są indywidualnie wybierane, tor słuchawkowy i wyjścia liniowe mogą być używane zarówno osobno, jak i jednocześnie. Cztery wydajne prądowo wzmacniacze oferują maksymalnie 6400 mW mocy przy obciążeniu 50Ω i 21 Vrms przy 600Ω. Wyjście słuchawkowe jest monitorowane pod kątem prądu stałego i przeciążenia. W zasilaczu pracują 2 transformatory toroidalne oraz ponad 35.000uF pojemności filtrującej.

W modelu V550 zastosowano zmotoryzowaną regulację głośności i kontrolę balansu. Natomiast V550 PRO posiada regulację głośności opartą o drabinkę rezystorową sterowaną specjalnymi przekaźnikami i też ma regulację balansu. Przekaźniki te wybrano pod kątem zapewnienia jak największej transparentności dla sygnału.

Model HPA V340 to prostsza funkcjonalnie i bardziej przystępna cenowo wersja, bez pilota zdalnego sterowania. Zachowano funkcjonalność przedwzmacniacza, wyjścia liniowe (RCA i XLR), wyjścia słuchawkowe (dwa jack 6,3mm i jedno XLR-4) oraz dwa wejścia niesymetryczne RCA z wyborem wzmocnienia wstępnego. Natomiast nie ma tu wejścia symetrycznego XLR. Zachowana jest jakość brzmienia dwóch droższych modeli i topologia z 4 wydajnymi prądowo wzmacniaczmi, ale nieznacznie mniejsza jest moc równa 5000mW na kanał. Przy 600Ω dostępne jest napięcie do 21Vrms. Zastosowano opóźnione załączenie słuchawek po włączeniu wzmacniacza. Tu także dostępne jest indywidualnie wybierane ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego. W zasilaczu pracuje jeden transformator toroidalny z zapasem mocy oraz ponad 26.500uF pojemności filtrującej.

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego/przedwzmacniacza Violectric HPA V340]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego/przedwzmacniacza Violectric HPA V340 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego/przedwzmacniacza Violectric HPA V550]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego/przedwzmacniacza Violectric HPA V550 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl