Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - AV8805A, udoskonalona wersja przedwzmacniacza AV (31.05.2021)

Marantz zaprezentował nowy, flagowy, 13.2 kanałowy przedwzmacniacz AV, Marantz AV8805A. Ma on wejść do sprzedaży w czerwcu 2021 a cenę ustalono na 19.999 zł (dystrybucja Horn Distribution).

Posiadacze wcześniejszego modelu AV8805 mogą skorzystać z aktualizacji do specyfikacji "A" z funkcjonalnością 8K HDMI 2.1. Cena aktualizacji wynosi 3.499 zł.

AV8805A to zmodernizowana wersja modelu AV8805. Dekodowanie 13-kanałowe pozwala na pracę z konfiguracjami głośników takimi jak 7.2.6 lub 9.2.4. W przypadku systemów bez głośników wyższej warstwy technologie wirtualizacji tworzą wirtualne efekty w konfiguracjach 7.1, 5.1 lub 2.1. Obsługiwane są najnowsze formaty dźwięku 3D, w tym Dolby Atmos, DTS:X, DTS:X Pro, IMAX Enhanced oraz Auro 3D.

Użytkownicy mogą też korzystać z kanału zwrotnego eARC.

Wprowadzone w AV8805A ulepszenia pozwalają na skalowanie do 8K/60Hz, obsługę rozdzielczości 8K/60Hz i 4K/120Hz, HDR10+, Dynamic HDR, HDCP 2.3, a także dają dostęp do innych zaawansowanych technologii HDMI 2.1, w tym obsługę przepustowości 40 Gb/s.

Nowa funkcja HDMI o nazwie Quick Media Switching (QMS) umożliwia źródłu natychmiastową zmianę liczby klatek na sekundę, aby wyeliminować zjawisko ciemnego ekranu. Kilka usprawnień przyda się graczom. Zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) minimalizuje rozrywanie klatek. Tryb Auto Low Latency Mode (ALLM) i funkcja Quick Frame Transport (QFT) zmniejszają opóźnienia.

[zdjęcie przedwzmacniacza audio-wideo Marantz AV8805A]
[zdjęcie przedwzmacniacza audio-wideo Marantz AV8805A - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl