Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - lampowy wzmacniacz słuchawkowy MHA200 (19.05.2021)

Na nasz rynek wszedł lampowy wzmacniacz słuchawkowy McIntosh MHA200. Jego cena detaliczna wynosi 11.800 zł (dystrybucja HiFi Club).

Układ elektroniczny opiera się na parach podwójnych triod 12AT7 i 12BH7A. Lampa 12AT7 wzmacnia sygnał wejściowy, lampa 12BH7A dostarcza moc niezbędną do sterowania słuchawek. W MHA200 zastosowano parę transformatorów wyjściowych Unity Coupled Circuit. Unity Coupled Circuit to technika McIntosha, na której opierało się założenie firmy w 1949 roku. Technika ta jest nadal stosowana w produktach McIntosha takich jak MC275 czy MC1502, a MHA200 ma pewne pokrewieństwa projektowe z tymi modelami. W zasialaczu zastosowano transformator toroidalny o niskim poziomie przydźwięku mechanicznego i niskim zewnętrznym polu magnetycznym.

Do dyspozycji są trzy wyjścia słuchawkowe, para 3-stykowych XLR, 4-stykowy XLR do połączenia symetrycznego i jack stereo 1/4 cala. MHA200 ma dwa wejścia, symetryczne XLR i niesymetryczne RCA.

Transformatory wyjściowe zostały specjalnie zaprojektowane przez McIntosha, co pozwala na dopasowanie do różnych impedancji słuchawek. Użytkownik może wybrać jeden z czterech zakresów impedancji obciążenia: 32-100Ω, 100-250Ω, 250-600Ω oraz 600-1,000Ω. Dostępna moc na każdym zakresie wynosi 500mW. Zamiast dopasowywać się do impedacji słuchawek przez zmianę wzmocnienia napięciowego, w tym przypadku dopasowanie następuje poprzez zmianę nastawy transformatora.

Do wyboru zakresu impedancji obciążenia i regulacji głośności służą gałki na przedniej ściance. Jeśli regulacja głośności ma być wykonywana przez urządzenie źródłowe, ta gałka powinna być ustawiona centralnie, w pozycji gdzie uzyskuje się jednostkowe wzmocnienie.

Chassis MHA200 wykonano z polerowanej stali nierdzewnej. W zestawie jest ochronna pokrywa na lampy. MHA200 ma wejście i wyjście wyzwalacza.

Dane techniczne MHA200:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego McIntosh MHA200]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego McIntosh MHA200 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl