Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - Omnia A300, kompaktowy wzmacniacz z odtwarzaczem sieciowym i DAC-iem (18.05.2021)

Na nasz rynek wszedł nowy model marki NuPrime, Omnia A300. Jest to połączenie wzmacniacza z odtwarzaczem sieciowym i przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Cena wynosi 6.995 zł (dystrybucja Rafko).

Omnia A300 ma wbudowany wzmacniacz o mocy 2*150W/8Ω (2*200W/4Ω). Jest to konstrukcja pracująca w klasie D. Wzmacniacz ma dwa ustawienia wyjściowe (4Ω i 8Ω), dzięki czemu można dopasować się do impedancji podłączonych głośników.

Zastosowano 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Arm Cortex-A53, opatentowany układ SRC NuPrime i przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus Logic CS43131. Układ CS43131 łączy przetwornik CA ze wzmacniaczem słuchawkowym zdolnym wysterować większość słuchawek na rynku. Zaimplementowano też opatentowaną funkcję wykrywania impedancji słuchawek.

Oprócz terminali głośnikowych i dwóch wyjść słuchawkowych na przedniej ściance (6,3mm i 3,5mm) jest też wyjście RCA z przedwzmacniacza i dwa wyjścia cyfrowe SPDIF (optyczne i koncentryczne).

Omnia A300 obsługuje wszystkie główne serwisy strumieniowe (Amazon Music, Deezer, iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Spotify, TIDAL, TuneIn, Napster, Ximalaya), jest też kompatybilna z DLNA. Być może w późniejszym terminie uruchomiona zostanie jeszcze obsługa MQA. Dodanie tej funkcji jest możliwe poprzez aktualizację wbudowanego oprogramowania.

Z siecią lokalną można się łączyć zarówno przewodowo (Gigabit Ethernet RJ45) jak i bezprzewodowo przez WiFi (802.11 b/g/n). Do łączności przez Bluetooth 5.0 zastosowano chipset Qualcomm z obsługą aptX HD. Możliwa jest praca Bluetooth w obu kierunkach, zarówno do sterowania słuchawek jak i do odbioru sygnału z zewnętrznych źródeł.

Zestaw zainstalowanych wejść obejmuje analogowe liniowe RCA, cyfrowe optyczne, I2S na konektorze HDMI oraz USB typ B do połączenia z komputerem.

Układy cyfrowego przetwarzania sygnału pozwoliły na zaprogramowanie kilku trybów korektora (Flat, Loudness 1, Loudness 2, Loudness 3, Rock, Jazz, Pop, Classic), dzięki czemu można wybrać wariant brzmienia najlepiej dopasowany do gustu użyrkownika.

Dostępna jest bezpłatna aplikacja dla systemów iOS i Android do sterowania oraz korzystania z usługi strumieniowania.

Dane techniczne NuPrime Omnia A300:

[zdjęcie NuPrime Omnia A300]
[zdjęcie NuPrime Omnia A300 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl