Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOENGINE - A1, aktywne, dwudrożne kolumny bezprzewodowe (15.05.2021)

Na nasz rynek weszły nieduże, bezprzewodowe, aktywne zestawy głośnikowe Audioengine A1. Cena na ryku polskim to 999 złotych (dystrybucja MIP).

Konstrukcja A1 bazuje na droższym modelu A2. Audioengine A1 to zestawy dwudrożne. Sygnał można przesłać przez Bluetooth (wersja 5.0). Wspierane są kodeki aptX, AAC i SBC. Na wyposazeniu jest też wejście liniowe w postaci gniazda mini-jack 3,5mm. Istnieje też możliwość podłączenia subwoofera poprzez umieszczone na tylnej ściance gniazdo RCA. Poziom wyjścia subwooferowego jest regulowany.

Głośniki stosowane w kolumnach Audioengine to autorskie konstrukcje amerykańskiego producenta. W modelu A1 zastosowano 7-centymetrowe głośniki nisko-średniotonowe posiadające membrany z włókien aramidowych. Głośniki wysokotonowe mają neodymowe magnesy i tekstylne kopułki o średnicy 20mm.

Obudowa A1 wykonana jest w całości z płyty MDF o grubości 18mm i jest dodatkowo wzmocniona w newralgicznych miejscach. Ponadto zastosowano specjalny materiał tłumiący, który niweluje szkodliwe fale stojące wewnątrz obudowy. Port bass-refleks umieszczono na przedniej ściance, co ułatwia ustawienie.

Zastosowano wzmacniacz cyfrowy, który dostarcza moc ciągłą RMS 15W na kanał. Zaimplementowano też kilka rodzajow zabezpieczeń. Kolumny są przystosowane do napięć zasilania 110-240V 50/60 Hz, z automatycznym dostosowaniem.

Dane techniczne Audioengine A1:

[zdjęcie bezprzewodowych kolumn Audioengine A1]
[zdjęcie bezprzewodowych kolumn Audioengine A1 - tylne ścianki]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl