Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAIM - odtwarzacz strumieniowy/DAC Uniti Atom Headphone Edition (12.05.2021)

Na rynek wszedł Naim Uniti Atom Headphone Edition, czyli urządzenie do strumieniowania muzyki. Jest to zoptymalizowana pod kątem słuchawek wersja modelu Uniti Atom o nieco zmienionej funkcjonalności. Sugerowana cena detaliczna wynosi 12.999 złotych, tak samo jak dla Uniti Atom (dystrybucja FNCE).

Uniti Atom Headphone Edition został przeprojektowany, aby zaoferować optymalną jakość odsłuchu. Na bazie technologii z flagowego wzmacniacza Statement opracowano nowy, dyskretny wzmacniacz słuchawkowy, zdolny do zasilania zaawansowanych słuchawek. Ma on moc 1,5W na obciążeniu 16Ω. Zastosowano transformator o całkowicie nowej konstrukcji, aby zapewnić zasilanie obwodów wzmacniacza słuchawkowego. Nowy projekt układu na tranzystorach dyskretnych umożliwia implementację symetrycznych wyjść słuchawkowych, zarówno na 4-stykowym złączu XLR jak i Pentaconn. Dostępne jest również standardowe wyjście jack 6,3 mm.

Oprócz wyjść słuchawkowych są też wyjścia z przedwzmacniacza, zarówno symetryczne XLR jak i niesymetryczne RCA.

Platforma strumieniowania muzyki Naim pozwala na korzystanie z własnej kolekcji muzyki cyfrowej użytkownika, z serwisów takich jak Qobuz, TIDAL i Spotify, a także z radia internetowego. Kolejne możliwości to obsługa UPnP, AirPlay 2, Chromecast i status Roon Ready.

Z siecią lokalną można się łączyć zarówno przewodowo przez Ethernet (10/100Mbps) jak i bezprzewodowo przez WiFi z wewnętrzną anteną. Połączenie Bluetooth obsługuje kodeki SBC, AAc, aptX, aptX HD.

Dostępne są wejścia dla zewnętrznych źródeł. Wejścia USB 2.0 typ A pozwalają na odtwarzanie z nośników USB. Obsługiwane są pliki muzyczne szerokiej gamy formatów w rozdzielczości do 32bit/384kHz. Są też dwa wejścia SPDIF optyczne (do 96kHz), jedno koncentryczne SPDIF (do 192kHz, DoP 64Fs). Jest też wejścia analogowe RCA.

Uniti Atom Headphone Edition może pełnić rolę przedwzmacniacza strumieniowego, zasilającego aktywne głośniki lub wzmacniacz mocy.

Do obsługi można wykorzystać przyciski i pokrętło na urządzeniu, załączonego pilota zdalnego sterowania Zigbee lub opcjonalną aplikację na urządzenia mobilne Apple/Android. O pracy urządzenia informuje kolorowy wyświetlacz, który można też wyłączyć.

Dane techniczne Uniti Atom HE:

[zdjęcie Naim Uniti Atom Headphone Edition]
[zdjęcie Naim Uniti Atom Headphone Edition - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl