Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SENNHEISER - flagowe douszne słuchawki IE 900 (11.05.2021)

Firma Sennheiser zaprezentowała nowe flagowe, douszne słuchawki audiofilskie, IE 900. Model ten będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie katalogowej 5.999 zł (dystrybucja Aplauz Audio).

Słuchawki IE 900 wyposażone są w opracowany przez Sennheisera przetwornik X3R, czyli udoskonaloną wersję 7-milimetrowego przetwornika Extra Wide Band. Współpracuje z nim trójkomorowy system absorberów.

Obudowa IE 900 jest wyfrezowana z jednego bloku aluminium w taki sposób aby ukształtować wewnątrz system trójkomorowego absorbera (T3CA). Opatentowany system absorbera był pierwotnie opracowany dla modelu IE 800, a w przypadku IE 900 wykorzystuje trzy komory i spiralę akustyczną wyfrezowaną w otworze, aby przeciwdziałać efektowi maskowania. To zjawisko powoduje, żę ucho ludzkie nie jest w stanie odbierać dźwięków o wysokiej częstotliwości przy niskiej głośności, jeśli w tym samym czasie występują głośniejsze dźwięki na niższych częstotliwościach. Niwelując energię z rezonansów maskujących, system absorbera zapobiega powstawaniu niepożądanych wartości szczytowych i polepsza słyszalność subtelnych niuansów.

Według firmowych materiałów technologia jednoprzetwornikowa zapewnia większą wierność dźwięku. W IE 900 zastosowano nowy przetwornik Sennheiser X3R, udoskonaloną wersję 7-milimetrowego przetwornika Extra Wide Band. Przetwornik IE 900 jest łączony z obudową we w pełni zautomatyzowanym zakładzie produkcji przetworników w centrali firmy w Niemczech, dzięki czemu uzyskuje się najniższe jednostkowe różnice w miniaturowych dynamicznych przetwornikach.

IE 900 są zaprojektowane i produkowane w centrali firmy w Wedemark w Niemczech. Obudowy są precyzyjnie wyfrezowane ze stopu aluminium o wysokich parametrach, dzięki czemu mają zapewnić wysoką trwałość. Precyzyjne kamery dokładnie badają elementy przetwornika podczas produkcji, a gotowe przetworniki są testowane przed i po sparowaniu. Aby zapewnić optymalne działanie, lewa i prawa słuchawka są ręcznie parowane.

Dzięki złączu Fidelity Plus MMCX użytkownicy mają swobodę wyboru kabli. Głębsze osadzenie w obudowie zapewnia większą stabilność pozłacanego złącza. Do słuchawek dołączony jest kabel niesymetryczny z wtykiem 3,5 mm oraz kable symetryczne z wtykami 2,5 mm i 4,4 mm. Kable są testowane i ulepszane pod kątem wytrzymałości i trwałości, zostały wzmocnione para-aramidem i mogą wytrzymać tysiące cykli zginania.

IE 900 mają ergonomiczne rozwiązania, w tym indywidualnie regulowane zaczepy na uszy, a także silikonowe i wykonane z pianki pamięciowej adaptery douszne w trzech rozmiarach.

[zdjęcie słuchawek Sennhesiser IE 900]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl