Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AURALIC - odtwarzacz strumieniowy Altair G2.1 z wbudowanym przedwzmacniaczem (7.05.2021)

Pod koniec czerwca 2021 na polski rynek ma wejść odtwarzacz strumieniowy z wbudowanym przedwzmacniaczem Auralic Altair G2.1. Jego cenę ustalono na 23.000 złotych (dystrybucja MIP).

Altair G2.1 łączy w sobie odtwarzacz strumieniowy oraz w pełni funkcjonalny przedwzmacniacz do obsługi źródeł cyfrowych i analogowych. Jest to pierwsze urządzenie tej marki o tak rozbudowanej funkcjonalności na zaawansowanym poziomie jakościowym właściwym dla najlepszych urządzeń z serii G2.1.

Na wyposażeniu są dwa wejścia analogowe. Pierwsze z nich to wejście liniowe z trybem przelotowym (home theater bypass) do zastosowań w kinie domowym. Drugie to wejście gramofonowe obsługujące wkładki typu MM (Moving Magnet). Dla sygnałów cyfrowych zainstalowano wejścia: optyczne, koncentryczne, AES XLR, USB typ A, USB typ B i połączenia sieciowe.

Wyjścia analogowe są dostępne w postaci symetrycznej i niesymetrycznej.

Altair G2.1 ma w pełni analogową regulację głośności opartą o wysokiej klasy drabinkę rezystorową podobną do tej, jaką zastosowano w przetworniku Vega G2.1. Oprócz tego zastosowano autorskie, pracujące w klasie A moduły wyjściowe Orfeo. Zapewniają one bardzo niski poziom szumów i pomijalne zniekształcenia. Sygnał z wejść analogowych całkowicie omija część cyfrową i jest przetwarzany tylko w domenie analogowej.

Jako moduł obliczeniowy zastosowano najmocniejszą wersję firmowej platformy Tesla. Ma ona wystarczającą moc obliczeniową do przetwarzania sygnału w najwyższej rozdzielczości, a także do obsługi całego wachlarza funkcji znanych z urządzeń marki Auralic. Zastosowano też podwójne oscylatory zegara typu Femto Clock dla zapewnienia najniższego poziomu jittera.

Altair G2.1 może być sterowany z aplikacji Lightning DS (na urządzeniach iOS), a poza tym jest w pełni kompatybilny ze standardami OpenHome oraz Roon-Ready. Dzięki temu może być sterowany z różnych aplikacji obsługujących standard OpenHome, a ponadto można go skonfigurować aby działał jako Roon Endpoint. Altair G2.1 może też w pełni obsługiwać serwisy strumieniowe takie jak Qobuz, Tidal, czy Spotify Connect. Niebawem do tej listy mają być dodane następne pozycje.

Precyzyjnie wykonana obudowa jest już znana z serii G2.1. Opiera się ona na koncepcji Unity Chassis II, czyli połączeniu dwóch obudów w jednej. Zewnętrza obudowa z solidnych aluminiowych elementów mieści w sobie drugą obudowę, która wykonana jest w całości z miedzi. Ta miedziana wewnętrzna obudowa chroni zaawansowaną elektronikę przed zakłóceniami z zewnątrz. Dodatkowo masywna aluminiowa podstawa połączona jest z autorskim systemem izolacji od drgań podłoża zawartym w nóżkach.

[zdjęcie odtwarzacza/przedwzmacniacza Auralic Altair G2.1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl