Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAVONE - bezprzewodowa, stereofoniczna kolumna Meander (29.04.2021)

Duńska firma Davone wprowadziła do oferty nowy zestaw głośnikowy o nazwie Meander. Jest to bezprzewodowa kolumna odbierająca sygnał audio za pośrednictwem sieci WiFi lub przez Bluetooth (wersja 4.2 z obsługą BLE). Meander jest dostępny w kolorze orzecha amerykańskiego i kosztuje 3.260 Euro (dystrybucja Galeria Audio).

Aby odtwarzać muzykę przez Bluetooth wystarczy sparować kolumnę z urządzeniem, które będzie źródłem sygnału. Aby nawiązać połączenie WiFi do sieci lokalnej należy skorzystać z aplikacji Google Home App. Następnie do strumieniowego odtwarzania muzyki można skorzystać z Google Chromecast, aplikacji Spotify Connect, Apple Airplay 2, czy też DLNA. Kompatybilność z wymienionymi technologiami transmisji strumieniowej pozwala wykorzystać kolumnę Meander w systemach multiroom w kombinacji z urządzeniami innych marek.

Pojedynczy Meander jest zestawem stereofonicznym. Zastosowano dwa 7-calowe głośniki niskośredniotonowe i dwa 1-calowe głośniki wysokotonowe z aluminiową kopułką. Można też użytkować dwa zestawy Meander w konfiguracji stereofonicznej.

Głośniki są umieszczone na skośnej ściance i ich promieniowanie jest znacznie odchylone ku górze. Taka konstrukcja ma zapewnić dobry odsłuch w całym pomieszczeniu, a nie tylko w wybranym miejscu.

Każdy głośnik jest sterowany przez osobny wzmacniacz klasy D, łączna moc wzmcniaczy to 200W. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje układ Burr Brown.

Meander jest wyposażony w technologię korekcji pomieszczenia, która dostosowuje basy do otoczenia. Dostępny jest również korektor do regulacji tonów niskich, średnich i wysokich zgodnie z osobistymi preferencjami. Do przetwarzania sygnału zastosowano 4-rdzeniowy procesor DSP.

Główna część obudowy jest wykonana z 9-warstwowej, giętej sklejki przez spcjalistycznego dostawcę ze Szwecji. Masa kolumny to 16.5 kg. Wymiary WSG to 77 * 44 * 44 cm.

[zdjęcie bezprzewodowej kolumny Davone Meander]
[zdjęcie bezprzewodowej kolumny Davone Meander - zbliżenie głośników]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl