Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - A&futura SE180, przenośny odtwarzacz z wymiennymi modułami (28.04.2021)

Firma Astell&Kern wprowadza przenośny odtwarzacz SE180, trzeci model serii A&futura. Jest to pierwszy odtwarzacz posiadający wymienialne moduły zawierające przetwornik cyfrowo-analogowy i tor audio. Cena odtwarzacza z modułem SEM1 (ESS ES9038PRO DAC) wynosi 7.399zł. Cena opcjonalnego modułu Astell&Kern SEM2 (Asahi Kasei AK4497EQ Dual DAC) wynosi 1.699zł. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Koncepcja polegająca na zastosowaniu rożnych przetworników, pierwszy raz była zastosowana w odtwarzaczu SE200. Teraz użytkownicy mogą wybrać moduł przetwornika cyfrowo-analogowego stosownie do swoich prefrencji brzminiowych. Moduł audio jest wsuwany od góry w główną część odtwarzacza i posiada podwójny mechanizm blokujący, który łączy oba elementy. Dzięki przemyślanej konstrukcji i wysokiej precyzji wykonania obu elementów, ich połączenie jest prawie niewidoczne a odtwarzacz wygląda jak jedna całość.

SE180 dostarczany jest ze standardowym modułem audio SEM1 ESS ES9038PRO, zawierającym układ przetwornika w wersji dedykowanej do sprzętu stacjonarnego. Wersja PRO układu ES9038 oferuje najlepsze brzmienie ze wszystkich układów firmy ESS Technology i wspiera formaty wysokiej rozdzielczości, wliczając w to pliki PCM o gęstości 32-bity/384 kHz oraz natywne DSD do DSD256.

Moduł SEM2 AKM AK4497EQ Dual DAC będzie drugim modułem dostępnym w dniu premiery odtwarzacza A&futura SE180. Moduł ten będzie oferował wsparcie dla plików PCM aż do rozdzielczości 32-bitów/768kHz oraz natywne odtwarzanie formatu DSD do DSD512.

Oba moduły umożliwiają podłączenie słuchawek za pomocą wtyków 2.5mm (symetryczne czterostykowe, 1,5Ω), 3.5mm (niesymetryczne, 1Ω) oraz 4.4mm (symetryczne pięciostykowe, 1,5Ω). Zaimplementowano też dekodowanie plików MQA zarówno ściągniętych z sieci, jak i tych odtwarzanych przez aplikację Tidal.

Obudowy modułów wykonano z aluminium, stali nierdzewnej i polikarbonatu. Kolor obudowy to Moon Silver.

Następny moduł przetwornika będzie wprowadzony na rynek później w tym roku, a kolejny w pierwszej połowie 2022.

Zastosowanie wymiennych modułów ma też poprawić ogólną jakość brzmienia dzięki fizycznej izolacji cześci odtwarzacza i związanej z tym redukcji szumów i zakłóceń.

SE180 wykorzystuje opatentowaną przez firmę Astell&Kern technologię Teraton Alpha. Inżynierowie z Korei uwzględnili, że oprócz układu przetwornika istotne są takie czynniki jak zasilanie, poziom szumów, konwersja sygnału, czy sama topologia i ułożenie samej struktury układu. Wszystko to ma wpływ na efekt końcowy i potrzbna jest optymalizacja każdego elementu. Technologia Teraton Alpha usuwa szumy zasilania i oferuje efektywność energetyczną oraz wydajne wzmocnienie aż do wyjściowych stopni audio.

Interfejs A&futura SE180 został ulepszony zgodnie z najnowszymi standardami systemu Android. Nowy pasek nawigacji jest na stałe przypięty do dolnej części ekranu i umożliwia kontrolę odtwarzania z każdego miejsca w menu, a jedno przesunięcie palcem umożliwia powrót do poprzedniego ekranu. Podobnie, jak chociażby w SE200 użytkownicy moją odróżnić poszczególne formaty, poziomy głośności i typy plików po kolorze i intensywności podświetlenia LED otaczającego pokrętło głośności. SE180 to pierwszym model z funkcją AK File Drop. Ułatwia ona transfer plików. Użytkownicy mogą bezprzewodowo wysyłać pliki z komputera, telefonu, czy też za pomocą połączenia FTP w obrębie tej samej sieci.

SE180 jest też pierwszym odtwarzaczem marki Astell&Kern, który posiada wyświetlacz Full HD. Ekran dotykowy o przekątnej 5 cali posiada rozdzielczość 1920x1080 i dysponuje paletą 16.7 mln kolorów.

Funkcja BT Sink umożliwia połączenie odtwarzacza SE180 poprzez Bluetooth z telefonem i odtwarzanie muzyki przez tor audio w odtwarzaczu. W tym trybie telefon (bądź inne urządzenie) działa jak źródło strumienia danych audio, które przesyłane są przez protokół Bluetooth do odtwarzacza.

SE180 wspiera wersję 5.0 standardu Bluetooth. Zoptymalizowany tor radiowy zwiększa zasięg i poprawia stabilność połączenia. Wspierane są kodek aptX HD oraz LDAC.

Astell&Kern SE180 posiada 256GB wbudowanej szybkiej pamięci, którą możemy rozszerzyć aż do 1TB za pomocą karty microSD.

Odtwarzacz może pobierać aktualizacje oprogramowania przez sieć (OTA).

Do odtwarzacza opracowano futerały wykonane z unikalnej skóry Badalassi Carlo Minerva, która powstaje poprzez proces określany, jako w pełni roślinne garbowanie. Jest to tradycyjna metoda garbowania skóry, dająca atrakcyjny wygląd i trwałość. W procesie produkcji trwającym około 40 dni używane są materiały pochodzenia roślinnego.

Dane techniczne Astell&Kern A&futura SE180:

[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern A&futura SE180]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl