Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ZIDOO - odtwarzacz sieciowy audio-wideo UHD3000 (23.04.2021)

Na polski rynek wszedł odtwarzacz sieciowy Zidoo UHD3000. Jest to flagowy odtwarzacz tej marki. Cena detaliczna wynosi 4.820 zł. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. Dystrybutor (firma C4i) zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem firmowym.

UHD3000 jest adresowany zarówno do melomanów oczekujących wysokiej jakości dźwięku jak i klinetów zainteresowanych wysoką jakością kina domowego. Odtwarzacz pracuje w oparciu o system Android 9.0 Pie z dostępem do sklepu Google Play.

Obudowę wykonano z czarnego, szczotkowanego aluminium. Jej dolna część jest wzmocniona i podparta nóżkami, które tłumią drgania. Szerokość obudowy wynosi standardowe 43cm. Przedni panel jest uchylny. Informacje o pracy urządzenie pokazuje wyświetlacz LED.

Za uchylnym panelem umieszczono dwie kieszenie na dyski SATA o rozmiarze 3,5 cala o pojemności do 16TB. UHD3000 ma też dwa porty USB 2.0 oraz dwa USB 3.0, a także wejścia USB typ B. Z siecią lokalną można się połączyć przewodowo korzystając z karty sieciowej Ethernet 1Gb/s, lub też bezprzewodowo przez dwuzakresowe WiFi. Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Bluetooth 4.2. Odtwarzacz zapewnia wsparcie DLNA i kompatybilność Roon Ready.

Dostępne są wyjścia audio XLR i RCA, dedykowane tylko do audio wyjście HDMI, optyczne i koncentryczne wyjścia SPDIF (24bity/192kHz). Zainastalowano dwa wyjścia wideo, HDMI oraz kompozytowe RCA.

Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje układ ESS9068 z rodziny Sabre. Współpracuje on z zaawansowanym układem XMOS. Wspierany jest DSD Native i MQA, dekodowane są sygnały DSD512 i PCM 32bity/768kHz. Do audio zastosowano wysokiej klasy liniowy transformator toroidalny. Tor wideo obsługuje drugi, niezależny układ zasilania. Wśród wspieranych formatów audio znalazły się DSF, DFF, WAV, FLAC, listy CUE, OGG, MP3 oraz inne.

UHD 3000 odtwarza i dekoduje wysokiej jakości audio wielokanałowe. Wspiera pełne passthrough dźwięku wielokanałowego HD-Audio, w tym najwyższych formatów Dolby Atmos i DTS:X, jak i downmix do stereo.

Aby płynnie odtwarzać wysokiej jakości pliki wideo zastosowano nowy procesor firmy Realtek RTD 1619DR. Jest to 6-rdzeniowy układ na platformie ARM Cortex A55. Praca procesora wspierana jest przez moduł graficzny Mali G51MP3. Urządzenie posiada przy tym 4GB pamięci RAM i wbudowane 32GB szybkiej pamięci eMMC.

UHD 3000 wyposażono w silnik graficzny VS10, który odpowiada za przetwarzanie wideo, oferując szeroką rozpiętość tonalną HLG, HDR, HDR10, HDR10+ oraz Dolby Vision i Low Latency Dolby Vision (LLDV). Odtwarzacz wspiera pełne 4K 60Hz Ultra HD na wyjściu HDMI 2.0a, przy 12-bitowej głębi kolorów i BT.2020. Pozwala to na płynne odtwarzanie niemal każdego formatu wideo, niezależnie od rozszerzenia czy zastosowanego kontenera. Zidoo w pełni wspiera sprzętowe dekodowanie 4K 60P, H.265/HEVC 10bit i 12bit oraz automatyczne dostosowywanie klatkażu. Urządzenie odtworzy zarówno pliki Blu-Ray, Full HD 3D/2D, jak i DVD. Obrazy płyt odtworzy z graficznym menu nawigacyjnym. Odtwarzacz oferuje funkcję edycji wyświetlanych napisów. Pozwala zmienić rozmiar, czcionkę, jak i kolory i inne efekty. UHD3000 oferuje również pobieranie napisów online, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Oprogramowanie producenta pozwala na kategoryzowanie treści wideo i audio w bibliotekę multimedialną. W zestawie oprócz samego odtwarzacza znajduje się również pilot Bluetooth z IR do sterowania. Alternatywnie obsługa urządzenia możliwa jest z poziomu aplikacji mobilnej czy interfejsu web, bez konieczności korzystania z monitora.

Urządzenie posiada port RS-232 oraz wejście dla przedłużenia sygnału podczerwieni.

[zdjęcie odtwarzacza Zidoo UHD3000]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl