Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICIAN AUDIO - przetwornik drabinkowy Pegasus w ofercie C4i (3.04.2021)

Warszawska firma C4i rozpoczęła dystrybucję produktów chińskiej marki Musician Audio. Producent ten ma w ofercie kilka urządzeń elektronicznych.

Pierwszym modelem wprowadzonym do sprzedaży przez C4i jest przetwornik cyfrowo-analogowy Pegasus. Jest on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (czarny, srebrny) w cenie 5.750 złotych. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją dla konsumentów oraz 12-miesięczną gwarancją dla firm. Importer oferuje wsparcie w zakresie instalacji niezbędnych wtyczek DSD do oprogramowania oraz poleca współpracujące transporty audio.

Pegasus ma na wyposażeniu pięć wejść cyfrowych. Wejścia koncentryczne RCA, Toslink oraz AES/BU przyjmują sygnał PCM do 24 bitów i 192 kHz oraz DSD64 w trybie DoP. Natomiast wejścia USB oraz I2S przyjmują sygnały PCM do 1.536kHz oraz DSD aż do wariantu DSD1024 w trybie natywnym.

Ponieważ połączenia I2S nie są ustandaryzowane kompatybilność Pegasusa ze źródłami I2S wymaga sprawdzenia. W Pegasusie dla I2S zastosowano gniazdo HDMI. Producent przetestował działanie tego wejścia z następującymi urządzeniami/interfejsami: Jay's Audio CDT MK2, Matrix X SPDIF 2 USB, Soundware D280, Gustard U16, Singxer SDA-1.

Wyjścia są zarówno w postaci symetrycznej XLR jak również niesymetrycznej RCA. W pełni symetryczny analogowy tor wyjściowy jest oparty na 8 tranzystorach.

Konwersja PCM w Pegasusie bazuje na technice drabinkowej R2R i pracuje z rozdzielczością 24 bity. Dyskretna drabinka rezystorów sterowana jest układem DSP z indywidualnie napisanym programem sterującym. Konstrukcja R2R wymaga doboru precyzyjnych rezystorów, w tym przypadku o klasie tolerancji 0,005%. W Pegasusie zastosowano mikrokontroler STM32F446 z indywidualnym oprogramowaniem osobno traktującym każdy z torów wejścia: USB 2.0, I2S, koncentryczne, optyczne oraz AES/EBU. Osobne są też tory dla sygnałów PCM oraz DSD. Dla DSD zastosowano konwersję 6-bitową.

Sygnał audio przekazywany jest do bufora pamięci RAM, a po przetaktowaniu przez wewnętrzny, stabilizowany zegar kwarcowy przesyłany jako sygnał I2S do programowanych przez producenta indywidualnych przetworników cyfrowo-analogowych. Zamiast implementacji gotowych przetworników USB (jak Amanero, XMOS XU208, XU216), firma Musician Audio zastosowała indywidualnie programowany przetwornik zbudowany na zaawansowanym procesorze STMM32F446 opartym na ARM Cortex M4, zapewniającym większą elastyczność i możliwość dostosowania urządzenia do przyszłych standardów.

Dedykowany przycisk NOS na obudowie przetwornika pozwala wyłączyć w trybie PCM funkcję oversamplingu (domyślne ustawienie przycisku).

W konstrukcji urządzenia użyto transformatora toroidalnego, stabilizatorów napięcia oraz niskostratnych kondensatorów tantalowych. Niskoszumny i ekranowany transformator ma duży zapas mocy, nie powoduje nadmiernego nagrzewania urządzenia ani emisji zakłóceń.

Producent dostarcza użytkownikom indywidualny sterownik USB firmy Thesycon-Aoshida dla komputerów Windows. Współpraca z systemami Mac OS, Linux czy Android odbywa się bez dedykowanych sterowników.

Obudowę wykonano z dokładnie dopasowanych, solidnych płyt aluminiowych, tworząc zamknięta klatkę Faradaya. Przetwornik posadowiony jest na 3 aluminiowych nogach. Ścianka frontowa ma grubość 15 mm i skośne ścięcia od wszystkich czterech krawędzi. Czerwone diody wskazują stan i tryb pracy Pegasusa. Trzy mikroprzyciski (zasilanie, wybór źródła, tryb NOS) zostały praktycznie zrównane z płytą czołową.

Dane techniczne Musician Audio Pegasus:

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Muscian Audio Pegasus]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl