Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDNOTE - zaawansowany, bogato wyposażony przedwzmacniacz gramofonowy PH-1000 (26.03.2021)

Na rynek wszedł przedwzmacniacz gramofonowy Goldnote PH-1000. Producent przedstawia go jako najbardziej zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy w historii marki. PH-1000 jest produkowany we Włoszech. Cena w Polsce wynosi 44.160 złotych (dystrybucja Delta Audio).

PH-1000 ma 3 wejścia gramofonowe. Dwa wejścia niesymetryczne RCA mogą pracować z wkładkami MM lub MC. Symetryczne wejście XLR jest przeznaczone tylko do pracy z wkładkami MC.

Wzmocnienie na wejściach MM i MC można regulować. Dla wkładek MM i MC jest po 7 poziomów wzmocnienia do wyboru. Można też wybrać jedną z 12 wartości rezystancji wejściowej. Oprócz tego dla wkładek MM do wyboru jest 6 wartości pojemności.

Oprócz tego są jeszcze dwa wejścia, RCA i XLR. Mogą one być wykorzystywane na dwa sposoby. Pierwsza opcja to podłączenie wtyczek, które pozwalają na dokładniejsze dopasowanie impedancji wejściowej. Jeśli PH-1000 jest wyposażony w opcjonalny moduł przedwzmacniacza (dyskretny układ w klasie A) te gniazda mogą pracować jako wejścia liniowe.

PH-1000 ma wyjście niesymetryczne RCA (poziom 1V) i wyjście symetryczne XLR (poziom 4V). Osobne wyjście symetryczne XLR jest przeznaczone do sterowania zewnętrznych stopni lampowych Goldnote TUBE-1012 i TUBE-1006. Jest też wyjście słuchawkowe sterowane przez wzmacniacz pracujący w klasie A.

PH-1000 ma bardzo bogatą gamę krzywych korekcyjnych do wyboru. Jest ich ponad 20 i są to między innymi RIAA, Capitol, Columbia/CBS, Deutsche Grammophon, Decca London USA, Decca London UK, Decca Mono 78rpm, Epic, HMW, Mercury, RCA Victor, Philips, Elektra, L'Oliseau-Lyre, Parlophone. Każda krzywa może być oprócz tego udoskonalona przy pomocy firmowej technologii zainspirowanej przez Neumann Cutting Lathe, co łącznie daje ponad 40 wariantów.

Oprócz preinstalowanch krzywych jest też opcja ręcznego tworzenia krzywych korekcyjnych z regulacją trzech parametrów. Można ręcznie stworzyć 4 krzywe.

Na wyposażeniu są też takie funkcje jak przełączanie stereo/mono, odwracanie polaryzacji, zamiana kanałów, filtr subsoniczny.

Interfejs jest sterowany cyfrowo, ale same funkcje są realizowane przez dyskretne układy analogowe przełączane przez izolowane przekaźniki. Sterowanie działa w oparciu o firmowe oprogramowanie wewnętrzne (firmware), które można aktualizować.

Solidna obudowa jest wykonana z aluminium. W ofercie są trzy wersje kolorystyczne: czarna, srebrna i złota.

Informacje o pracy urządzenia są wyświetlane na kolorowym wyświetlaczu LCD. Wielofunkcyjna gałka służy do sterowania.

Wbudowany zasilacz liniowy to konstrukcja dual-mono. Aby uzyskać optymalne wyniki można też skorzystać z zewnętrznych zasilaczy PSU-1250/PSU-1000.

Dane techniczne PH-1000:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Goldnote PH-1000]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl