Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - przenośny wzmacniacz słuchawkowy z konwerterem CA (23.03.2021)

Astell&Kern wprowadza do oferty przenośny wzmacniacz słuchawkowy z podwójnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym USB-C DUAL DAC Cable. Urządzenie jest przeznaczone do współpracy z komputerami i sprzętem mobilnym. Cenę ustalona na 649 złotych a rozpoczęcie sprzedaży zaplanowane jest na przełom kwietnia/maja 2021 (dystrybucja MIP).

Sygnał do przetwornika Astell&Kern podawany jest przez gniazdo USB-C w urządzeniu źródłowym, a słuchawki podłącza się do gniazda mini-jack 3,5mm.

USB-C DUAL DAC Cable ma wewnątrz dwa przetworniki cyfrowo-analogowe Cirrus Logic CS43198 MasterHIFi. Obsługują one odtwarzanie dźwięku wysokiej rozdzielczości do natywnego DSD256 i PCM 32bit/384kHz. Opracowano skomplikowany i wysoce zintegrowany projekt układu w miniaturowej formie, co pozwoliło ograniczyć wymiary obudowy do 17 * 50 * 10.3 mm. Zaprojektowane na zamówienie kondensatory Astell&Kern, które występują również w gamie wysokiej klasy DAP-ów, optymalizują obwód audio, aby stłumić wahania oraz szumy i zapewnić stabilną pracę oraz wysokie osiągi.

Podwójne przetworniki C/A są sparowane z niezależnym wzmacniaczem analogowym o poziomie wyjściowym 2Vrms i o mocy wystarczającej do wysterowania różnych słuchawek o wysokiej impedancji.

4-żyłowy kabel jest wykonany na zamówienie i został zaprojektowany aby zapwenić trwałość, odporność na wymagania użytku mobilnego i zmniejszyć zakłócenia sygnału. Rdzeń wykonano z włókna aramidowego Technora, które blokuje hałas z zewnątrz, gruba posrebrzana miedź jest owinięta wokół środkowej żyły, z kolejną warstwą miedzi dodaną w układzie spiralnym. Na kablu zastosowano oddzielną obróbkę ekranującą, aby zablokować zniekształcenia oraz szum sygnału cyfrowego i analogowego z urządzenia odtwarzającego.

Obudowa w kolorze tytanowym ma skośnie ustawione powierzchnie, zgodnie z koncepcją światła i cienia stosowaną we wszystkich produktach Astell & Kern. Gładki, polerowany korpus wykonano ze stopu cynku, co ma zapewnić trwałość i poczucie wykończenia segmentu premium.

Obecnie nie są obsługiwane urządzenia oparte na systemie iOS, takie jak iPhone czy iPad. Podwójny DAC zwiększa pobór prądu, a obecne urządzenia z systemem iOS ograniczają weilkość dostarczanego prądu, dlatego nie mogą zasilić konfiguracji z dwoma przetwornikami C/A.

Dane techniczne USB-C DUAL DAC Cable:

[zdjęcie przetwornika-wzmacniacza Astell&Kern USB-C Dual DAC Cable]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl