Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRIANGLE - jubileuszowe wersje kolumn Antal i Comete (19.03.2021)

Triangle Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn. Z okazji 40-lecia firmy przygotowano limitowaną edycję dwóch klasycznych modeli: 3-drożnego zestawu podłogowego Antal 40th Anniversary Edition (cena 14.399 zł/para) oraz 2-drożnego zestawu podstawkowego Comete 40th Anniversary Edition (cena 7.199 zł/para). Dystrybucję w Polsce prowadzi Rafko.

Rocznicowe wersje Antal i Comete są dostępne w nowych wariantach kolorystycznych. Pierwszym jest palisander (santos), rzadka odmiana drewna w kolorze czekolady o miodowych refleksach i błyszczącym wykończeniu. Drugi to jasny jawor (sycomore), z satynowym wykończeniem pojedynczą warstwą matowego lakieru. Zastosowano różowo-złote detale wykończeniowe. Wśród załączonych akcesoriów są dwa zestawy kolców odsprzęgających, z czego jeden w kolorze różowo-złotym. Jeden do delikatnych powierzchni, takich jak dywan, a drugi (gumowy) do twardych, gładkich podłóg. Wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowo-złotym zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.

Obudowy zmieniono nie tylko z zewnątrz, zastosowano też dodatkowe wzmocnienia wewnątrz aby poprawić neutralność i naturalność brzmienia.

Nowe przetworniki wysokotonowe TZ2520MG mają kopułkę z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez ze względu na połączenie niskiej masy i sztywności.

W trójdrożnych zestawach Antal 40th Anniversary Edition pracuje nowo opracowany głośnik basowy. Sztywną membranę wykonano w nim z miazgi drzewnej, lnu i włókna węglowego. Pokaźny układ magnetyczny ma zapewnić kontrolę nad niskimi tonami.

Firma Triangle zawsze faworyzowała papierowe membrany w połączeniu z zawieszeniem o krótkim skoku, aby uzyskać jak najlepsze odwzorowanie wokali. W jubileuszowych modelach wprowadzono nową wersję tego materiału, 100% naturalny papier celulozowy.

Comete 40th wykorzystuje innowacje zaimplementowane w Antal 40th, ale w kompaktowej obudowie. W głośniku niskośredniotonowym mamy naturalny papier celulozowy oraz zawieszenie dostosowane do szerszego pasma przenoszenia.

Obie kolumny 40th Anniversary Edition wykorzystują okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. Zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. Dodatkowo Antal 40th umożliwia bi-wiring.

W jubileuszowej ofercie znalazły się też dedykowane do Comete podstawki S04 (cena 1.599 zł/para), dostępne osobno. Po przykręceniu do podstawek kolumny Comete zyskują sztywniejsze połączenie. Główna część podstawek może być dociążona balastem, aby lepiej pochłaniać wibracje. Do stojaków dołączane są dwa zestawy kolców odsprzęgających. Kable głośnikowe mogą być poprowadzone dyskretnie z tyłu podstawki.

[zdjęcie kolumn Antal i Comete 40th Anniversary Edition]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl