Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRIMARY CONTROL - holenderski analog w dystrybucji Galerii Audio (12.03.2021)

Galeria Audio została wyłącznym przedstawicielem holenderskiej marki Primary Control. Firma ta produkuje wysokiej klasy ramiona gramofonowe oraz gramofon. Za marką Primary Control stoi Bernd Hemmen.

Oferowany przez Primary Control gramofon o nazwie Kinea to konstrukcja z bezpośrednim napędem. Według firmowych materialów jest to technologia niedoceniana, która po rozpowszechnieniu niedrogich gramofonów z bezpośrednim napędem i wysokim momentem obrotowym w latach 1970-tch i 1980-tych starciła na popularności w sektorze audio high-end. Primary Control Kinea wykorzystuje technologię bezpośredniego napędu o niskim momencie obrotowym.

Firma oferuje do swojego gramofonu ramiona spełniające wykorzystujące konstrukcję unipivot lub zbliżoną, ale jest wolne od jej wad. Zastosowano specjalny rodzaj magnesu oraz cewki które są zasilane stałym źródłem napięcia dzięki czemu eliminowany jest luz, a ramię jest bardzo stabilne. Środek ciężkości i łożysko jest w tym samym miejscu, co zapewnia równowagę. Obsługa tego ramienia przypomina tę znaną z łożysk kulkowych. W ofercie są ramiona o nazwach: Arrow, Reference, Gravity i FCL.

[zdjęcie gramofonu Primary Control Kinea z ramieniem Gravity]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl