Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JADIS - wzmacniacz zintegrowany I-70 na lampach KT170 (4.03.2021)

W firmie Jadis od dluższego czasu rozważano opracowanie nowego referencyjnego wzmacniacza o zwartej konstrukcji i wysokich osiągach. Pojawienie się lampy KT170 dało impuls do rozpoczęcia projektu I-70. W Polsce dystrybucję prowadzi Grobel Audio.

Wzmacniacz I-70 wykorzystuje technikę łączenia punkt-punkt i ma ręcznie wykonany transformator. Jet też pierwszym modelem zawierającym kilka rozwiązań technicznych z monobloków Jadis.

Stopień mocy ma całkowicie osobny zasilacz. Dzięki rozdzieleniu stopnia sterującego i stopnia mocy, stopień mocy nie podlega wpływowi tego drugiego. Oprócz tego stabilizowane napięcie żarzenia eliminuje szum.

Ogromny transformator mocy został zaprojektowany aby zapewnić moc dynamiczną i impulsową. Dzięki całkowicie nowemu transformatorowi wyjściowemu I-70 pracuje w pojedynczym układzie przeciwsobnym, ultra liniowym z potrójnym obciążeniem. W każdym kanale pracują dwie lampy KT170.

KT170 to lampa o wysokiej mocy. Konstruktorzy zdecydowali jednak by nie skupiać się na mocy lecz zminimalizować zniekształcenia. Dlatego wybrano inny punkt pracy niż zwykle.

Dane techniczne Jadis I-70:

[zdjęcie wzmacniacza Jadis I-70]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl