Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - MX100, przedwzmacniacz AV wyspecjalizowany w obsłudze sygnałów cyfrowych (1.03.2021)

Na nasz rynek wszedł przedwzmacniacz/procesor audio-wideo McIntosh MX100. Urządzenie to jest wyspecjalizowane w obsłudze sygnałów cyfrowych i pominięto w nim obsługę sygnałów analogowych starszych standardów. Cena detaliczna wynosi 26.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

Na wyposażeniu są 4 wejścia HDMI oraz 1 wyjście HDMI. Wyjście HDMI obsługuje kanał zwrotny audio eARC. Wszystkie wejścia/wyjścia HDMI są zgodne z HDCP 2.2, obsługują pasmo 18Gbps, wspierają formaty HDR (High Dynamic Range) Dolby Vision, HDR10 i HLG. Wspierane są też 4K Ultra HD 50/60Hz, kolory 4:4:4, Rec.2020 oraz funkcja przekazywania wideo 3D (pass-through). Oprócz tego do dyspozycji są jeszcze 4 cyfrowe wejścia audio, 2 koncentryczne i 2 optyczne.

Analogowe wyjście audio ma postać 11.2-kanałową, co pozwala na obsługę konfiguracji 7.2.4. Wyjścia analogowe są zrealizowane w postaci symetrycznych gniazd XLR. MX100 jest kompatybilny z formatami obiektowego audio 3D Dolby Atmos oraz DTS:X.

Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano siedem 32-bitowych układów. Regulacja barwy pozwala zmieniać poziom niskich i wysokich tonów (bass, treble).

Na wyposażeniu jest wbudowane oprogramowanie kalibracyjne Audyssey MultEQ XT32 do korkecji problemów z akustyką pomieszczenia. W zestawie jest mikrofon pomiarowy i statyw do mikrofonu. Ustawienia konfiguracyjne można zapisywać na nośnikach USB i wczytywać je później, jeśli zechcemy do nich powrócić.

Oprócz standardowej obsługi przy pomocy pilota zdalnego sterowania, MX100 może też być włączony do systemu automatyki domowej i sterowany przez port RS232. Na wyposażeniu są też gniazda wyzwalaczy i gniazda do przekazywania sygnałów sterujących.

MX100 jest przystosowany do instalacji w standardowych szafkach, w segmencie o wysokości 2U. Uchwyty do szafki można zdemontować jeśli nie są potrzebne. Zastosowano charakterystyczne dla firmy McIntosh rozwiązania wzornicze jak frontowy panel z czarnego szkła, podświetlane logo i srebrne elementy wykończeniowe.

Dane techniczne MX100:

[zdjęcie przedwzmacniacza/procesora audio-wideo McIntosh MX100]
[zdjęcie przedwzmacniacza/procesora audio-wideo McIntosh MX100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl