Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SHURE - słuchawki Aonic i mikrofony Motiv na rynek konsumencki (19.02.2021)

Amerykańska marka Shure znana jest głównie z produktów pro-audio, ale ostatnio podjęto działania aby zwiększyć popularność na rynku konsumenckim. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Najnowsze serie produktów konsumenckich to linia słuchawek Aonic oraz mikrofonów Create. Do produktów tych opracowano zarówno technologie przetwarzania dźwięku w domenie analogowej, jak również przetwarzania w domenie cyfrowej poprzez aplikacje, które umożliwiają użytkownikowi ingerencje w przetwarzany czy rejestrowany sygnał.

Seria Aonic obejmuje różne modele słuchawek w różnych przedziałach cenowych. W nowej linii Shure gruntownie zmienił swoje słuchawki dokanałowe.
Aonic 215 (cena 599 zł) to podstawowy model serii.
Aonic 3 (cena 999 zł) to całkowicie nowo zaprojektowana konstrukcja dokanałowa z jednym przetwornikiem armaturowym.
Aonic 4 (cena 1.499 zł) to hybrydowe słuchawki dokanałowe z dwoma przetwornikami, armaturowym i dynamicznym.
Aonic 5 (cena 2.399 zł) mają trzy przetworniki armaturowe.
Shure SE846 BT2 (cena 4.699 zł) to od lat model flagowy Shure. Konstrukcja jest oparta o cztery przetworniki armaturowe.

Do modelu Aonic 215 producent oferuje moduł Bluetooth 5.0, który powoduje, że słuchawki mogą pracowac bezprzewodowo, jest to wersja Aonic 215 True-Wireless (1.099 zł). To samo dotyczy też modelu SE846, gdzie Shure dodaje moduły Bluetooth 5.0 w standardzie.

We wszystkich słuchawkach dokanałowych Shure zapewnia w zestawie akcesoria takie jak gama końcówek dokanałowych umożliwiających dopasowanie słuchawek do każdego ucha, kabel wyposażony w pilot oraz mikrofon dla zwiększenia mobilności, a także twarde etui. Dla modeli Aonic 5 i SE846 dostarczne są też zestawy filtrów zmieniających charakter brzmienia słuchawek w zależności od potrzeb.

Aonic 50 (cena 1.599 złotych) to wokółuszne słuchawki bezprzewodowe wyposażone w moduł Bluetooth 5.0, z obsługą kodeka LDAC. Zastosowano też system ANC (Aktywnej Redukcji Szumów). Model ten wspierany jest poprzez aplikacje ShurePlus, która umożliwia konfigurowanie słuchawek, między innymi siłę z jaką działa aktywna redukcja szumu, czy zmiana sposobu grania.

Kolejną nowością jest seria mikrofonów cyfrowych Create o oznaczeniu Motiv. Użytkownik może ściągnąć aplikacje na telefon, tablet, czy komputer. Aplikacja daje dostęp do różnych trybów pracy jak również szerokiej gamy ustawień służących do zmiany parametrów nagrywania. Według producenta prostota aplikacji pozwoli amatorom na uzyskanie dobrych efektów. Każdy z mikrofonów posiada poza złączami USB również wyjście słuchawkowe służące do monitoringu nagrywanego materiału bez żadnego opóźnienia. W dostępnej gamie mikrofonów są modele o zóżnicowanych cenach i rozwiązanich technicznych.

Motiv MV51 (cena 989 zł) to wielomembranowy mikrofon pojemnościowy wyposażony w panel dotykowy oraz wyjście słuchawkowe 3.5mm w celu monitorowania w czasie rzeczywistym, do użytku z PC bądź MAC oraz iOS.

Motiv MV5 (cena 559 zł) to cyfrowy mikrofon pojemnościowy. Jest obsługiwany przez aplikację ShurePlus Motiv aby umożliwić miksowanie i udostępnianie na platformach iOS. Wyposażony został w trzy wbudowane tryby DSP, wyjście słuchawkowe 3.5mm do monitorowania w czasie rzeczywistym oraz statyw biurkowy z aluminium ze zintegrowanym mocowaniem gwintu.

Motiv MV88 (cena 759 zł) to cyfrowy, stereofoniczny mikrofon pojemnościowy został stworzony do mobilnych nagrań, rejestracji na żywo, wywiadów oraz do pracy w domu z urządzeniami Apple wyposażonymi w złącze Lightning. Urządzenie posiada aż pięć wstępnie zaprogramowanych ustawień DSP, element mikrofonowy obracany o 90 stopni w celu elastycznego pozycjonowania, konstrukcję mid/side i certyfikat MFi dla pełnego wsparcia urządzeń Apple ze złączem Lightning.

Motiv MV88 Video Kit (cena 1.100 zł) to cyfrowy mikrofon z całym systemem akcesoriów i okablowania przystosowany do nagrań z reki jak i statycznych. Współpracuje ze smartfonami Android bądź iOS. Wszystko można umieścić w dostarczanym pokrowcu.

MVL Motiv (cena 289 zł) to tookólny mikrofon pojemnościowy typu lavalier przeznaczony do smartphonów oraz tabletów. Jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami przenośnymi z wejściem 3.5mm.

Motiv MV7 (cena 1.279 zł) to to mikrofon dynamiczny nawiązujący do modelu SM7B. Rodzaj zastosowanej membrany pozwala na wykorzystanie w zróżnicowanych warunkach akustycznych i różnych zastosowaniach.

Oprócz samych mikrofonów jest też w ofercie Motiv MVi (cena 529 zł), czyli mobilny, cyfrowy interfejs umożliwiający podłączenie mikrofonu czy też instrumentu do komputera bądź smartphona.

[zdjęcie słuchawek Shure Aonic 50]
[zdjęcie słuchawek Shure Aonic 5]
[zdjęcie słuchawek Shure Aonic 215 Wireless]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl