Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - 7-kanałowy wzmacniacz mocy MI347 w klasie D (18.02.2021)

Na nasz rynek wszedł przeznaczony do systemów kina domowego, 7-kanałowy wzmacniacz mocy McIntosh MI347. Jego zalecana cena to 27.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

Moc wyjściowa poszczególnych kanałów jest zróżnicowana, stosownie do typowego zapotrzebowania w systemach kina domowego. Trzy kanały frontowe mają po 250W/8Ω i 300W/4Ω. Cztery kanały surround mają po 125W/8Ω i 200W/4Ω.

Każdy kanał ma zarówno wejście symetryczne XLR jak i niesymetryczne RCA. Zastosowano standardowe, uniwersalne terminale głośnikowe.

MI347 pracuje w klasie D, co obiegowo określa się często jako wzmacniacz cyfrowy. Konstrukcje tego typu cechuja się wysoką sprawnością dzięki czemu nowy wzmacniacz McIntosha nie potrzebuje wiatraków do poprawy chłodzenia. Wystarczające było zastosowanie otworów wentylacyjnych.

Wzmacniacz został przystosowany do instalacji w standardowych szafkach i w zestawie załączone są uchwyty montażowe. MI347 mieści się w segmencie o wysokości 3U. Kiedy wzmacniacz jest użytkowany poza szafką uchwyty mogą być zdemontowane.

Wzornictwo opiera się na charakterystycznych dla McIntosha rozwiązaniach. Zastosowano panel frontowy z czarnego szkała, podświetlone logo i srebrne elementy wykończeniowe. Wielokolorowe diody LED syganalizuja stan pracy poszczególnych kanałów.

Zaimplementowano firmowe technologie zabepieczające. Power Guard chroni przed przesterowaniem. Natomiast Sentry Monitor chroni przed zwarciem na wyjściu i automatycznie wyłącza lub włącza układy wyjściowe stosownie do okoliczności.

MI347 może się włączać lub wyłączać w zależności od wykrycia obecności sygnału wejściowego. Może też przekazywać sygnały do włączania i wyłączania innych urządzeń pracujących w tym samym systemie.

Dane techniczne MI347:

[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MI347]
[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MI347 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MI347 - uchwyt do szafki]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl