Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

YG ACOUSTICS - nowe wersje kolumn Sonja ze zwrotnicami DualCoherent 2 (16.02.2021)

Znana z produkcji zaawansowanych zestawów głośnikowych Firma YG Acoustics unowocześniła kolumny gamy Sonja wdrażając nową technologię DualCoherent 2. Polskim dystrybutorem YG Acoustics jest CT Premium (dawniej CORE trends).

Technologia DualCoherent 2 dotyczy konstrukcji zwrotnic i jest kontynuacją wcześniejszej wersji o nazwie DualCoherent. Nowe rozwiązanie powstało z wykorzystaniem zaawansowanego modelowania komputerowego we współpracy z Cambridge Acoustic Sciences (CAS).

Wspólnie z CAS dokonano niezwykle dokładnych pomiarów elektronicznych i akustycznych firmowych głośników YG Acoustics. Następnie z pomocą klastra komputerowego o mocy obliczeniowej powyżej petaflopa stworzono dokładny model pracy wzmacniacza, zwrotnicy, głośników, obudowy i pomieszczenia odsłuchowego przy odtwarzaniu prawdziwej muzyki. Zoptymalizowana pod kątem dokładnej charakterystyki częstotliwościowej i fazowej technologia DualCoherent 2 daje wyjątkową dokładność fazy w punkcie podziału. Oprócz tego znacznie zmniejszono wymagane wielkości pradu, co poszerza wybór odpowiednich do kolumn wzmacniaczy.

Do budowy zwrotnic DualCoherent 2 wykorzystywane są potężne, odporne na wibracje cewki basowe ViseCoil produkowane samodzielnie przez YG Acoustics, a także kondensatory Mundorf MCap SUPREME EVO SilverGold oraz rezystory MResist SUPREME.

DualCoherent 2 opracowano z myślą o kolumnach Sonja XV, ale po dodatkowych badaniach wdrożono tą technologię w całej linii Sonja. Modele Sonja XV, Sonja XV Studio oraz Sonja 2 będą miały dodaną literę i w nazwie, co będzie oznaczało implementację DualCoherent 2. Starsze modele Sonja mogą być unowocześnione. Wystarczy do tego wymiana starej zwrotnicy na nową, co można zrobić przy pomocy zwykłych narzędzi, bez potrzeby transportu kolumn do producenta.

[zdjęcie zestawów głośnikowych YG Acoustics Sonja XVi]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl